Witaj,
Gościu!

Problem z odbijanie wzoru.

Dodano 1 rok temu przez WMW Pictures

Witam wszystkich, jestem totalnym nowicjuszem, na początek mam problem z odbijaniem wzoru. Odbijam go metodą: Kalka czarna "tonerem" do góry, na to papier lub kalka techniczna (próbowałem i tego i tego - ten sam problem), i na to papier z wydrukowanym wzorem. Wzór odbijam ołówkiem 2H, wycinam to co się odbiło, smaruję sztuczną skórę cienko detolem (próbowałem też swoch perfum na bazie alko - ten sam efekt), przyciskam i teoretycznie wzór powinien być odbity. Jest ale bardzo, bardzo blado. I to jest problem. Mam podejrzenie że być może kalka czarna (kartograficzna) jest za sucha, ma za mało tuszu. Przyszła pocztą dwa dni temu, zapakowana w folię, więc nie powinna niby być wysuszona. Ale jak pamiętam kiedyś kalki, to można było sobie ręce pobrudzić, a te kalki to takie jakieś suche... Proszę o porady i pomoc. Wojtas z UK.

Dodano 2 miesiące temu przez zielinka.tattoo

Jeśli twoja kalka jest czarna, to chyba nie jest to kalka transferowa (przynajmniej ja się z taką do tej pory nie spotkałam). Kalka transferowa do odbijania na prawdziwej lub sztucznej skórze jest zwykle ciemnofioletowa, więc może spróbuj takiej.

Dodaj odpowiedź

Chciałbyś odpowiedzieć na ten temat? Zaloguj się