Witaj,
Gościu!

Czym jest tatuaż świecący w ciemności?

Dodano 1 miesiąc temu przez Vean Gdansk

Są to regularne tatuaże składające się z jasnych kolorów fluorescencyjnych, które są dość trudne do zobaczenia w świetle dziennym. Tego typu tatuaże nie do końca pasują do swojej nazwy: nie świecą się, gdy po prostu wyłączasz światło. Zamiast tego tatuaże świecące w ciemności zwykle wymagają światła UV, aby wywołać reakcję ze względu na światło UVA, które przepuszcza. Kto tego potrzebuje? Oczywiście bywalcy klubów i barów!

Ten styl tatuażu jest całkiem nowy w porównaniu z wieloma innymi technikami i stał się popularny w latach 90. ze względu na wzrost trendów neonowych. Kiedy styl został pierwotnie opracowany, artyści używali roztworu atramentu zawierającego fosfor, a także tradycyjne pigmenty. Jednak ta metoda została uznana za niebezpieczną ze względu na fakt, że fosfor był czynnikiem rakotwórczym, który powodował szereg chorób skóry. Artyści starają się teraz trzymać z daleka od atramentów zawierających wysoce toksyczną substancję chemiczną ze względu na jej niebezpieczną naturę.

Czy są bezpieczne?

Ponieważ tatuatorzy nie używają już atramentu fosforowego do uzyskania efektu blasku, tego typu tatuaże są obecnie ogólnie uważane za tak samo bezpieczne jak zwykłe tatuaże. Aby zastąpić chemicznie niebezpieczne pigmenty, tatuaże „świecące w ciemności” są obecnie tworzone przy użyciu atramentów reagujących na promieniowanie UV.

Jednak przed zrobieniem własnego tatuażu z tym efektem ważne jest, aby przeprowadzić pewne badania: chociaż większość salonów tatuażu przeszła na nowe atramenty reaktywne, fosfor jest nadal możliwy. Ponadto większość głównych producentów atramentów ma trudności z wyszczególnieniem składników, a całkowicie naturalne atramenty mogą nadal zawierać fosfor (który jest naturalną substancją chemiczną).

Aby nie martwić się o to, co nakładasz na skórę, starannie wybierz dobrego mistrza z dużym doświadczeniem w wykonywaniu tego konkretnego rodzaju tatuażu. Dobry artysta zrozumie Twoje obawy i pomoże Ci to rozgryźć. Zapytaj go o używanie wysoce pigmentowanych, reagujących na UV atramentów. Te tatuaże są naturalnie fluorescencyjne, w 100 procentach wegańskie i nie zawierają żadnych dodatkowych chemikaliów. Robienie tatuażu z pigmentem reagującym z UV jest jak robienie zwykłego tatuażu - po prostu świeci!

Jak długo utrzymuje się tatuaż świecący w ciemności?

Tatuaże świecące w ciemności będą trwać tak długo, jak zwykłe tatuaże, jeśli będziesz ostrożny i wybierzesz tatuatora, który używa pigmentów reagujących na promieniowanie UV. Podobnie jak w przypadku każdego tatuażu, z czasem będą one stopniowo zanikać, ale nigdy nie znikną całkowicie. Ważne jest, aby wziąć pod uwagę, że jeśli kiedykolwiek będziesz chciał zakryć swój świecący tatuaż, kolorowy tusz nałożony na wierzch może wyglądać ciemniej niż oczekiwano, a blask nie zadziała.

Ponieważ pigmenty są znacznie jaśniejsze, konieczne może być częstsze poprawianie niż w przypadku zwykłych czerni lub głębszych kolorów. Farby, które reagują na promieniowanie UV, mogą nawet ulegać zmianie, jeśli zostaną wystawione na zbyt dużo słońca (na przykład błękity mogą zmienić się w żółte lub brązowe). Oprócz tego konkretnego problemu z kolorami, tatuaże świecące w ciemności są trwałe i goją się tak jak normalne tatuaże.

Dodaj odpowiedź

Chciałbyś odpowiedzieć na ten temat? Zaloguj się