Witaj,
Gościu!

Tatuaż kolorowy czy czarno-biały: co wybrać?

Dodano 1 miesiąc temu przez Vean Gdansk

Często ludzie przychodzą do mistrza, wiedząc już dokładnie, jaki tatuaż wypełnić. Ale zdarza się też, że naprawdę chcesz tatuaż, ale nie możesz zdecydować się na styl i kolor. Trudności często sprawia dobór kolorów, a mianowicie: czy będzie to tatuaż czarno-biały czy kolorowy? Zobaczmy, jakie są zalety każdego rodzaju tatuażu i ułatwmy ten trudny wybór.

Jak to się wszystko zaczeło

Początkowo tatuaż był tylko czarno-biały. I dopiero w XX wieku, kiedy powstała produkcja nowoczesnych barwników, zaczęto powoli wprowadzać kolorowe tatuaże.

Jednak kolorowe tatuaże wzbudziły duże zainteresowanie rozwojem mody w stylu orientalnym wśród Europejczyków. Na przykład w Japonii w XIX wieku istniały tatuaże o szerokiej gamie fabuł i kolorów.

Teraz porównajmy zalety i wady każdego rodzaju tatuażu, a sam podkreślisz najważniejsze kryteria.

Cechy kolorowych tatuaży

Kolorowe tatuaże mają wiele zalet.

Teraz istnieje szeroka gama wysokiej jakości barwników o dowolnych odcieniach. Dzięki temu Twój tatuaż może stać się prawdziwym dziełem sztuki.

Kolorowy tatuaż pozwala na świeże spojrzenie na szczegóły zdjęcia. Jeśli w monochromatycznym tatuażu jest tylko kontur, to w kolorowym tatuażu możesz dzięki kolorowi uatrakcyjnić rysunek i dodać dodatkowe szczegóły.

Kolorowy tatuaż wygląda jasno i przyciąga znacznie więcej uwagi niż czarno-biały. Dlatego dla tych, którzy lubią być w centrum uwagi, kolorowy tatuaż to idealny sposób na podkreślenie ich indywidualności i niepowtarzalnego stylu.

Spośród minusów wyróżnia się koszt kolorowego tatuażu, który jest o rząd wielkości droższy niż monochromatyczny.

Ponadto kolor ma tendencję do blaknięcia pod wpływem warunków zewnętrznych, takich jak promieniowanie ultrafioletowe, chemia gospodarcza i produkty do pielęgnacji. Dlatego po 5 latach będziesz musiał ponownie odwiedzić mistrza, aby poprawić i nadać tatuażowi oryginalny wygląd.

A teraz o czarno-białych tatuażach

Tatuaże monochromatyczne w porównaniu z kolorowymi są bardziej budżetową opcją.

Kolor czarnej farby blednie znacznie wolniej i nie jest tak zauważalny.

Niektóre szkice dobrze wyglądają tylko w czerni i bieli. Na przykład tatuaże etniczne.

Tatuaże w kolorze wyglądają znacznie ostrzej i schludniej

Ogólnie rzecz biorąc, tatuaże monochromatyczne tworzą zupełnie inną atmosferę, a to, jaki przekaz chcesz osiągnąć, zależy od Ciebie.

Dodaj odpowiedź

Chciałbyś odpowiedzieć na ten temat? Zaloguj się