Witaj,
Gościu!

Czemu unikać alkoholu przez zrobieniem tatuażu

Dodano 2 miesiące temu przez Vean nowy sacz

Poniżej znajdują się powody, dla których należy unikać picia przed i po zrobieniu tatuażu.

1. Rozrzedzenie krwi

Udowodniono naukowo, że picie alkoholu prowadzi do tymczasowego rozrzedzenia krwi. Cienkie skrzepy krwi tworzą się wolniej, co oznacza, że ​​jeśli wypijesz alkohol i zrobisz sobie tatuaż, krwawienie wzrośnie. Oczywiście nie możesz wykrwawić się na śmierć przez zrobienie tatuażu, ale jest kilka problemów z rozrzedzeniem krwi. Należą do nich problemy z rozcieńczaniem atramentu i widocznością dla rzemieślnika.

2. Dużo krwi

Twoja krew upłynnia się pod wpływem alkoholu, co prowadzi do większej niż zwykle utraty krwi z małych ran kłutych spowodowanych tatuowaniem. Zbyt duża ilość krwi na skórze utrudni tatuatorowi dokładne i wyraźne odtworzenie Twojego pomysłu. Może to spowodować tatuaż o niskiej jakości.

3. Rozcieńczenie atramentu

Nadmierne krwawienie w wytatuowanym obszarze może spowodować rozcieńczenie tuszu krwią. Dużo krwi miesza się z tuszem, rozcieńczając go, w wyniku czego tatuaż może wyglądać na mniej jasny i wyblakły.

Kolejny powód, dla którego nie zaleca się picia alkoholu po zrobieniu tatuażu. To jest wypłukiwanie atramentu wraz z krwią z rany. Im więcej alkoholu wypijesz, tym więcej atramentu zmyje się z rany. W rezultacie pozostanie około 50% koloru, który pierwotnie chciałeś. Tatuaż stanie się znacznie lżejszy, a aby przywrócić pożądany kolor, będziesz musiał ponownie skontaktować się z mistrzem.

4. Pamiętaj, aby pomyśleć!

Wykonanie tatuażu to ważna decyzja, która zostanie z Tobą do końca życia. Pamiętaj, że tatuaż jest na zawsze. Nie powinieneś bezmyślnie robić tatuażu, a potem przez całe życie żałować, że podjąłeś złą decyzję będąc pod wpływem alkoholu. Musisz być trzeźwy.

Pomyśl wyraźnie o projekcie tatuażu, który chcesz, jego rozmiarze i lokalizacji. Musisz także upewnić się, że naprawdę podoba ci się szkic, który wykonał dla ciebie mistrz. Ponadto przed opuszczeniem salonu należy uważnie wysłuchać instrukcji, które są niezbędne do komfortowego gojenia. I nawet jeśli pragnienie tatuażu odwiedziło Cię w stanie odurzenia, możesz je spełnić, gdy wytrzeźwiesz.

4. Pomyłka mistrza

Ryzykujesz, że zostaniesz odrzucony przez mistrza, jeśli pojawisz się w studiu w stanie odurzenia. Z prawnego punktu widzenia żadna forma zgody ani umowy nie jest ważna przez umowę ze stroną, która jest pod wpływem alkoholu.

Dlatego tatuator nie wyrazi zgody na tatuowanie na Twoim ciele. Ryzykują zniszczenie swojej reputacji, gdy pracują dla klientów, którzy są pod wpływem alkoholu, ponieważ to przede wszystkim boli.

5. Tatuaże "nastrojowe"

Tatuaż powinien być pozytywnym doświadczeniem. Wykonanie tatuażu na kacu lub pod wpływem alkoholu może nie być najlepszym doświadczeniem. Poza szkodliwymi skutkami ubocznymi kaca, możesz być również niespokojny, co jest ważnym wymogiem procedury tatuażu. Może to spowodować trudności tatuatora, co może skutkować wykonaniem tatuażu złej jakości.

6. A po? Mogą?

Bez obaw pij alkohol tylko wtedy, gdy uszkodzony obszar skóry zostanie całkowicie wyleczony. A czas trwania tego procesu jest inny dla każdej osoby - od kilku dni do miesiąca i zależy od następujących czynników:

wiek klienta - im starsza osoba, tym dłużej następuje regeneracja skóry ze względu na powolne procesy metaboliczne;

doświadczenie i umiejętności mistrza;

lokalizacja wzoru - tatuaże goją się długo na szyi, pośladkach, na nadgarstku, klatce piersiowej i brzuchu;

immunitet osobisty;

typ skóry;

jakość pielęgnacji tatuażu.

Dlatego tylko tatuażysta może dokonać wiarygodnych prognoz dotyczących czasu trwania okresu rekonwalescencji, po uprzednim zapytaniu o wszystkie niuanse dotyczące klienta. Średnio ten okres wynosi 5-10 dni.

Głównym znakiem, że napoje alkoholowe nie będą już miały szkodliwego wpływu, jest tworzenie cienkiej, matowej warstwy na powierzchni obrazu. Oznacza to, że zmiany skórne zagoiły się, a ryzyko krwawienia już nie zagraża. Pigment jest mocno utrwalony pod skórą i nie jest usuwany przez uszkodzone miejsca.

Dodaj odpowiedź

Chciałbyś odpowiedzieć na ten temat? Zaloguj się