Witaj,
Gościu!

Jak urozmaicić długą sesję tatuażu

Dodano 2 miesiące temu przez Vean Gdansk

Kilka pomysłów, dzięki którym nawet najdłuższa sesja przeleci niezauważona, a Twój mistrz pozostanie skupiony na swojej pracy.

Proces nakładania tatuażu wymaga dużo czasu i cierpliwości. Jeśli przyszłaś na sesję po duży i skomplikowany tatuaż, masz kilka możliwości urozmaicenia pobytu w salonie.

Zwykle proces nakładania tatuażu na dużą skalę jest podzielony na kilka sesji, aby dać skórze wystarczająco dużo czasu na wygojenie pierwszej warstwy tatuażu. Czas sesji może być bardzo różny - od 1 godziny do 10-12 godzin - a proces ten może wydawać się dość nudny i żmudny, jeśli podczas sesji nie komunikujesz się z tatuatorem.

Dlaczego nie wykorzystać tego czasu na swoją korzyść i zamienić swoją sesję w świetną okazję do odprężenia się?

Kilka sposobów na urozmaicenie sesji:

1 Przed rozpoczęciem sesji wykonaj poważne prace przygotowawcze. W szczególności unikaj alkoholu i upewnij się, że masz wystarczająco dużo snu;

2 Jeśli sesja będzie długa, przygotuj torebki z przekąskami zawierające na przykład trochę białka, orzechów i cukru, aby zachować czujność i nie czuć się słabo podczas sesji;

3 Pij dużo wody, aby pozostać nawodnionym;

4 Zaktualizuj swoją playlistę dobrą muzyką;

5 Porozmawiaj z mistrzem, jeśli mu to nie przeszkadza. Niektórym mistrzom trudno jest jednocześnie rozmawiać i pracować.

6 Pobierz film lub serial. Niektórzy eksperci od tatuażu sugerują, że śmieszne filmy lub pokazy skuteczniej odwracają uwagę od sesji i mogą powodować ból;

7 Zabierz ze sobą grupę wsparcia: przyjaciela, brata lub siostrę. Chyba że, oczywiście, mistrzowi to nie przeszkadza;

8 Przynieś coś do czytania lub pobierz audiobook;

9 Obserwuj profesjonalizm mistrza i jego żmudną pracę i podziwiaj jego umiejętności.

Zasadniczo najlepiej unikać przenośnych gier, połączeń telefonicznych i wiadomości tekstowych. W takich warunkach mistrzowi trudno będzie pracować i dokładnie odtworzyć twój szkic.

Oczywiście przez całą sesję będziesz mógł robić przerwy. Tatuator musi zrobić sobie przerwę od sesji, a Ty musisz się zrelaksować lub coś przekąsić. Jeśli zauważysz, że przeszkadza ci określona pozycja siedząca lub pozycja rąk mistrza, porozmawiaj o tym. Doświadczony tatuator postara się uwzględnić wszystkie Twoje preferencje.

Jak urozmaicić długą sesję tatuażu, proces tatuowania

Pamiętaj tylko, że wszelkie odczuwane przez Ciebie bóle i dyskomfort są tymczasowe i ważne jest, aby Twoje doświadczenie było jak najbardziej przyjemne. Dzięki temu, gdy zakończysz maraton żmudnych sesji, będziesz miał wspaniały tatuaż!

Dodaj odpowiedź

Chciałbyś odpowiedzieć na ten temat? Zaloguj się