Witaj,
Gościu!

Pierwszy tatuaż

Dodano 3 tygodnie temu przez kking1232

Cześć wszystkim,

Mam 18 lat. Od roku planuje sobie zrobić tatuaż na przedramieniu. Jestem umówiony na 5-tego października. Planuje wykonać taki tatuaż jak w załączonym pliku, ale miewam pewnien problem - bardziej problemy. Ogólnie koszt 300 zł wyjdzie mi tatuaż, a termin miałem umówiony miesiąc przed, więc problemu z studiem czy tatuażystą nie mam, ale przejdźmy do rzeczy. Słyszałem opinie lub bardziej zaczerpnąłem informacji, że jak zrobię w takim wieku tatuaż to za parę lat może mi się to rozciągać lub bynajmniej zwężać przykładowo jak będę szedł na siłownię (może, kiedyś) i będę tego żałował. Wiedzieć, wiedziałem o tym po części, tylko takie rzeczy bardziej zniechęcają mnie do zrobienia tego tatuażu i tym bardziej tydzień przed myśleć o tym. Też przy okazji boję się po części reakcji rówieśników typu ojciec, czy znajomi lub otoczenie w szkole. Wiem, że robię tatuaż dla siebie i powinniem mieć gdzieś opinie innych i patrzeć, że ma mi się podobać, a nie innym, ale też jestem taki, że działa po części na mnie dana reakcja (nie mówię, że w 100% tylko tak w ok. 10%) otoczenia i mogę się czuć z tym niekomfortowo. Jak myślcie, czy powinniem wytatuować za parę lat czy macie może jakieś inne sugestie lub własne opinie? Pozdrawiam.

Dodano 3 tygodnie temu przez Wyca

O ile nie urośniesz jeszcze 20 cm to nie ma co sie martwić 😅

Dodano 3 tygodnie temu przez macur14

Pierwszy tatuaż i to od razu konkretnych rozmiarów zrobiłem zaraz po skończeniu liceum. Bardziej niż samego pomysłu żałuję, że nie przemyślałem tego jak ma on wyglądać i teraz bym to pewnie zrobił inaczej, ale tak często bywa z pierwszymi dziarami 😉 Co do zmiany jego wyglądu to od 9 lat jest taki sam i chudnięcie czy tycie na niego w żaden sposób nie wpłynęło. Pytałem o to lata temu pewnego tatuażystę i powiedział mi, że musiałbym jakieś 50 kg przytyć żeby tatuaż pogorszył się. Ludzka skóra jest mega elastyczna, więc nie ma co się bać 😉

Dodano 3 tygodnie temu przez kking1232

Myślicie, że nic nie stoi przed zrobieniem tatuażu w takim wieku, ze względu na zmiany skórne (elastyczność) lub wagowe?

Dodano 3 tygodnie temu przez macur14

Tak jak napisałem, nic nie stoi na przeszkodzie. Jednak poleciłbym ci przemyślenie wzoru, czy aby na pewno go chcesz, bo w młodym wieku człowiek jest w gorącej wodzie kąpany i dokładnie tak było w moim przypadku. Ze skórą nie będzie problemu, pod warunkiem, że nie ważysz 100 kg i planujesz zejść do 60. Tylko duże wahania w wadze będą kłopotliwe. Przykładem może być Pudzian 😉 W czasach Strongmenów był o wiele większy niż teraz, zwłaszcza łapa, na której ma tatuaż. Teraz wygląda tak samo mimo, iż jego sylwetka znacznie się różni.

Dodano 3 tygodnie temu przez Daro Radom

ja chłopaku na twoim miejscu bym poczekał i nie chodzi tu o skórę bla bla ble, tylko o to, że moim zdaniem młody wiek nie sprzyja tatuowaniu i później w ruch idą lasery

Dodano 3 tygodnie temu przez Wyca

Oj tam oj tam, młody wiek wcale nie oznacza pochopnych decyzji. Owszem takie się zdarzają, ale tu chłopak napisał, że myśli o tym od roku, więc to nie jest decyzja z dnia na dzień. Według mnie powinieneś się wydziergać 😊 zwłaszcza że masz już wybrany wzór i tatuażystę, który go wykona.

Dodano 3 tygodnie temu przez wiedzma

@Wyca dobrze gadasz!

Dodano 3 tygodnie temu przez Wyca

Pewnie, że dobrze 😁

Dodano 3 tygodnie temu przez Daro Radom

mam inne zdanie

Dodano 3 tygodnie temu przez Kondzimir

Dziaraj się jak to czujesz i tyle w temacie, nie ma to tamto.

Dodano 3 tygodnie temu przez The_Suspect_PLx

Dziaraj, jak masz więcej niż 30 cm w łapie i nie masz planów mieć ponad 50 cm to nic się nie stanie. Bo jakbyś tak zaczął nagle rosnąć to skóra ci nie wytrzyma i pokażą się rozstępy, a co dopiero tatuaż.

Dodaj odpowiedź

Chciałbyś odpowiedzieć na ten temat? Zaloguj się