Witaj,
Gościu!

Plagiat/Kopiowanie tatuażu

Dodano 1 rok temu przez Mirela

Cześć. Zamierzam zrobić sobie swój pierwszy tatuaż. Problem polega na tym, że chciałabym konkretny projekt który znalazłam w internecie. Wiem, że nie można kopiować tatuaży, więc co można zrobić w takiej sytuacji? Da się go jakoś przerobić? Ewentualnie, czy mozna prosić tatuatora o kompletnie nowy projekt i jak to wtedy wygląda? Czy wystarczy zadzwonić, czy trzeba przyjść? Z góry dziękuję za odpowiedzi, a poniżej załączam zdjęcie tatuażu

Dodano 1 rok temu przez Kowalski

Z kopiowaniem tatuaży jest kwestia sporna. Jedni tatuażyści robią tylko i wyłącznie prace swojego autorstwa, drudzy robią to i to, a jeszcze trzeci robią tylko zajumane rzeczy z sieci i z innych miejsc. Wszystko zależy od tego, jakiego tatuatora sobie upatrzyłaś. Przerobić pewnie przerobisz, albo zlecisz to komuś, w sensie osobie, która potrafi dobrze rysować albo w studiu, które sobie wybierzesz ci to zrobią w cenie tatuażu.

Dodano 1 rok temu przez Darria

Tatuator normalnie ci to przerobi, aczkolwiek nie wiem, czy jest taka potrzeba jeśli to tatuaż zza granicy? Wtedy prawa autorskie raczej nikogo nie dosięgną, z resztą kopiowanie jest powszechne w tym zawodzie, tylko się o tym dużo gada, a faktycznie mało robi.

Dodano 1 rok temu przez Jack Aligator

Nie bój żaby, jeśli ci się spodobał taki to rób taki, ręki ci nikt nie odrąbie :)

Dodaj odpowiedź

Chciałbyś odpowiedzieć na ten temat? Zaloguj się