Witaj,
Gościu!

Wskazówki dotyczące zmniejszenia bólu tatuażu

Dodano 6 dni temu przez Vean Gdansk

Wskazówki dotyczące zmniejszenia bólu tatuażu

Jak znieczulić tatuaż lub zmniejszyć ból związany z tatuażem, to pytanie, które niepokoi większość osób decydujących się na tatuaż. Tatuowanie to proces wprowadzania igły pod skórę, zabarwionej tuszem. Skóra, jak każdy narząd, reaguje na taką ingerencję bólem. Dlatego nie będzie możliwe całkowite pozbycie się bólu podczas tatuażu, ale możesz zminimalizować dyskomfort, korzystając z naszych rad.

Zawartość:

1. Dlaczego NIE można znieczulić tatuażu lekami?

2. Środki przeciwbólowe na tatuaże w aptece

3. Czego nie robić w przeddzień sesji tatuażu

4. Co zaleca się zrobić w przeddzień zrobienia tatuażu?

5. Jak zmniejszyć ból związany z tatuażem podczas sesji?

Dlaczego tatuaży nie można znieczulić?

„Środki przeciwbólowe wpływają na krzepnięcie krwi”.

Na przykład aspiryna i ibuprofen rozrzedzają krew. W procesie tatuowania krew i limfa wypychają farbę, komplikując pracę mistrza. W efekcie mistrz musi poświęcać więcej czasu na pracę, a także tatuaż staje się bardziej traumatyczny i gorzej się goi.

Środki przeciwbólowe na tatuaże w Aptece

„Żaden z leków farmaceutycznych nie jest przeznaczony do łagodzenia bólu związanego z tatuażem. “

Istnieją specjalne żele i maści łagodzące ból, ale w zasadzie NIE są to popularne produkty apteczne, które są powszechne w USA.

Nie należy również kupować w aptece środków przeciwbólowych w tabletkach, środków przeciwbólowych do gojenia ran lub żelu o działaniu chłodzącym, ponieważ nie tylko nie mogą one działać na ból tatuażu, ale także zaszkodzić rysowaniu.

W przeddzień sesji tatuażu NIE WOLNO:

- Pij alkohol (dziennie iw dniu sesji). Alkohol zwiększa wydzielanie krwi podczas procesu tatuowania, a krew wypycha farbę i komplikuje pracę mistrza.

- Weź środki przeciwbólowe. Faktem jest, że wiele leków działa na inny charakter bólu (na przykład usuwa skurcze mięśni) i nie pomoże pozbyć się bólu podczas tatuażu. Wiele leków, podobnie jak alkohol, zwiększa przepływ krwi, co w większym stopniu uszkadza tatuaż.

„Przed tatuażem przeczytałem recenzje w Internecie i postanowiłem wziąć kilka środków przeciwbólowych i nie powiedziałem mistrzowi. Oczywiście nie dało się tego ukryć, bo krew mocniej wyróżniała się i przeszkadzała mu w pracy. To było krępujące i krępujące. Dobry mistrz i tak zrozumie, a ból podczas tatuażu nie jest tak nie do zniesienia, jak wiele osób pisze w Internecie.

- Pij dużo kawy, mocnej herbaty i napojów energetycznych. Może to prowadzić do złego stanu zdrowia podczas sesji, aż do utraty przytomności.

- Opalać się lub korzystać z solarium. Faktem jest, że istnieje ryzyko poparzenia skóry, nawet najmniejsze zaczerwienienie i podrażnienie zakłóci proces tatuażu.

- Dziewczynom nie zaleca się tatuażu przed i podczas dni kobiet, ponieważ zmniejsza się krzepliwość krwi.

W przeddzień wykonania tatuażu zaleca się:

- Dobry odpoczynek i sen. Im więcej masz siły i wytrzymałości, tym łatwiej przebiega proces.

- Zjedz za kilka godzin. Wskazane jest, aby unikać ostrych lub zbyt słonych potraw, aby podczas sesji nie pić dużo wody i nie rozpraszać. Musisz stworzyć komfortowe warunki dla siebie i mistrza oraz starać się unikać rozpraszania się.

- Rozmawiaj z przyjaciółmi i znajomymi, którzy już mają tatuaż. Ludzie, którzy przeszli przez ten proces, mogą dodać ci otuchy i pewności siebie.

„Kiedy pytasz ludzi, którzy już mają tatuaże, okazuje się, że tak bardzo nie boli. Żaden z nich nie powiedział, że nigdy więcej nie dostanie tatuażu w swoim życiu. Tak, są nieprzyjemne doznania, ale nie tak straszne, żeby zrezygnować z robienia tego ponownie”.

- Zadaj mistrzowi wszystkie pytania, które Cię dotyczą, wyjaśnij czas i miejsce sesji, a także wszelkie poprawki zgodnie ze szkicem. Upewnij się, że wszystko jest w 100% gotowe na tatuaż.

- Stwórz dla siebie najbardziej komfortowe warunki na nadchodzącej sesji. Aby to zrobić, lepiej nosić ubrania, których nie boisz się pobrudzić, najlepiej coś ciemnego. Weź kąpiel lub prysznic, bo po tatuażu nie możesz się wykąpać.

Мари Шугейла, [13.05.2022 14:18]

Im ostrożniej podejdziesz do procesu przygotowania, tym mniej ekscytacji będziesz mieć w dniu tatuażu.

Jak zmniejszyć ból tatuażu podczas sesji:

Jest jedna bardzo ważna kwestia, której musisz się nauczyć: samo ciało jest w stanie poradzić sobie z bólem. Kiedy odczuwasz ból lub dyskomfort, do mózgu wysyłany jest sygnał i zaczynają działać mechanizmy uśmierzające ból. Podczas tatuażu poczujesz, że po kilku minutach zaczniesz przyzwyczajać się do doznań i nie odczuwasz takiego dyskomfortu jak na samym początku procesu. To jest praca mechanizmów obronnych twojego ciała.

1. Istnieją specjalne środki przeciwbólowe, które w większym stopniu dotyczą dużych tatuaży. Pamiętaj, aby skonsultować się ze swoim stylistą na temat tych produktów, ponieważ wielu stylistów uważa, że środki przeciwbólowe zakłócają nakładanie tuszu. Możesz zdać sobie sprawę, że nie potrzebujesz ulgi w bólu, ale najlepiej być przygotowanym na każdą z opcji.

2. Zabierz ze sobą przyjaciela. Sprawdź, czy mistrz jest temu przeciwny i zaproś ze sobą znajomego. Obecność bliskiej osoby zawsze rozbraja sytuację i pomaga się zrelaksować.

„Mój najlepszy przyjaciel przyjaźni się z tatuatorem. Oczywiście poleciła mi go, a także zaproponowała, że pójdzie ze mną na sesję. Nie musiałem myśleć o bólu, cały czas rozmawialiśmy, śmialiśmy się, a ta sesja tatuażu pozostawiła same miłe wspomnienia.”

3. Uspokój się, zrelaksuj i oddychaj głęboko. Być może spacer pomoże Ci się zrelaksować, wtedy możesz wcześniej wyjść z transportu i iść pieszo do mistrza.

4. Nie bój się prosić o przerwę. Podczas sesji porozmawiaj z mistrzem i opowiedz mu o swoich uczuciach. Nie martw się, że czas sesji nieco się wydłuży, ale pomoże to uniknąć bólu.

5. Możesz coś przekręcić w dłoni. Figetting (nawyk skręcania czegoś w dłoniach) psychologicznie pomaga się zrelaksować i odwrócić uwagę.

6. Słuchaj ulubionej muzyki w odtwarzaczu, to także świetny sposób na relaks.

7. Wybierz najbardziej bezbolesne miejsca na tatuaż. Przeczytaj więcej na ten temat w naszym materiale.

Dodaj odpowiedź

Chciałbyś odpowiedzieć na ten temat? Zaloguj się