Witaj,
Gościu!

Jak wygląda proces tworzenia tatuażu? Czego się spodziewać przy pierwszej dziarce?

Dodano 1 rok temu przez Vean Tattoo Tarnów

Po wybraniu studia tatuażu dobrze jest porozmawiać o projekcie tatuażu, który masz na myśli. Tutaj jest czas na ostateczne poprawki, przymiarki. Twój tatuażysta będzie również w stanie udzielić ci dobrych zaleceń dotyczących projektu tatuażu, takich jak kolory, które mogą dobrze wyglądać z odcieniem skóry, efekty cieniowania i ogólny projekt tatuażu.

Po sfinalizowaniu projektu tatuażu, tatuażysta przygotuje obszar, w którym chcesz wykonać tatuaż. Zdezynfekuje skórę, a następnie ogoli, aby upewnić się, że nie ma włosów, które mogłyby przeszkadzać podczas tatuowania. Po oczyszczeniu przygotuje szablon projektu lub przystąpi do odręcznego nanoszenia wzoru na skórę. Szablony są zazwyczaj przenoszone na twoją skórę ze specjalnego papieru, na którym jest wzór. Gdy papier z szablonem projektu tatuażu zostanie zdjęty ze skóry, pozostanie zarys miejsca, w którym będzie projekt tatuażu.

Następnym krokiem jest przygotowanie przez tatuażystę wszystkich materiałów. Gdy twój tatuażysta przygotuje wszystkie tusze i maszynkę do tatuażu, nałoży na skórę wazelinę, aby pomóc w procesie projektowania tatuażu i uczynić go bardziej komfortowym. Następnie rozpoczyna się proces tatuowania!

Twój tatuażysta najpierw zacznie od konturów. Po wytatuowaniu linii tatuażysta zacznie kolorować i cieniować projekt tatuażu, aby nadać mu szczegółów. Całkowity czas wykonania tatuażu będzie zależny od wielkości i zawiłości projektu. Czasami w przypadku dużych projektów wymagane jest wiele posiedzeń w salonie tatuażu. Po zakończeniu procesu tatuażu, artysta oczyści tatuaż, nałoży wazelinę, aby go zabezpieczyć, a na tatuaż nałoży bandaż, który go chroni.

Po wszystkim udzieli ci wszelkich wskazówek dotyczących pielęgnacji nowego tatuażu.

Kiedy już wiesz, czego się spodziewać, zrobienie tatuażu nie jest tak przerażającym procesem. Pomocne może być również poznanie swojego artysty tatuażu, ponieważ sprawi on, że poczujesz się komfortowo podczas całego procesu.

Dodaj odpowiedź

Chciałbyś odpowiedzieć na ten temat? Zaloguj się