Witaj,
Gościu!

Czy istnieje uzależnienie od tatuażu?

Dodano 2 miesiące temu przez Vean Gdansk

Na pewno słyszałeś, że po pierwszym tatuażu człowiek nie może już przestać. W naszym artykule porozmawiamy o takim zjawisku, jak uzależnienie od tatuaży.

Czy ludzie mogą uzależnić się od tatuaży? Odpowiedź na pytanie zależy od tego, jak rozumiesz słowo uzależnienie. W końcu chęć udekorowania ciała pięknym wzorem nie powinna być utożsamiana z obsesją. Istnieje tak zwana „niebieska choroba”. Terminu tego używają zarówno tatuatorzy, jak i miłośnicy ozdabiania ciała.

Niebieska choroba to uzależnienie, które rozwija się po wykonaniu pierwszego tatuażu. Może to być mały rysunek. Po pewnym czasie osoba rozwija nieodpartą pasję do wykonania nowego tatuażu, który będzie uzupełnieniem pierwszego. Osoby uzależnione od tatuażu nie mogą przestać i pokryć tatuażami wszystkich nowych obszarów ciała. Prowadzi to do tego, że nie ma na nim wolnego miejsca. Nie odczuwają żadnych problemów ani dyskomfortu z powodu swojej obsesji. Są całkowicie pochłonięte ideą ozdabiania swoich ciał rysunkami, często sprzecznymi ze sobą stylem, kolorem i fabułą.

Istnieje kilka powodów, dla których ludzie nie mogą przestać:

1. Przypływ adrenaliny

Tatuowanie powoduje ból u osoby, co powoduje uwalnianie hormonu adrenaliny do krwi. Można to porównać z odczuciami, jakie człowiek odczuwa podczas uprawiania sportów ekstremalnych. Euforia zniewoli, zmuszając do szukania sposobów na czerpanie takiej przyjemności raz za razem.

2. Wyrażanie siebie

Większość miłośników ozdabiania ciała uważa tatuaż za sposób wyrażania siebie. Staje się przedmiotem wizualizacji. Dzięki nim osoba czuje się bardziej komfortowo i pewnie.

3. Wolność twórcza

Tatuaże są okazją dla kreatywnej osoby do wykorzystania swojego ciała jako płótna.

Wreszcie ciesz się swoim tatuażem!

Mamy nadzieję, że masz już piękny i niesamowicie imponujący tatuaż.

Dodaj odpowiedź

Chciałbyś odpowiedzieć na ten temat? Zaloguj się