Witaj,
Gościu!

Zabezpieczenie świeżego tatuażu

Dodano 1 miesiąc temu przez Jakub Fornalczyk

Moje pytanie jest takie: Jakie czynności podjąc na świeżym tatuażu zaraz po zakończeniu zabiegu? Przemyc woda z mydlem do tatuazu, zdezynfekowac a nastepnie posmarowac balsamem/mydlem do tatuazu i obwinac folią? Czy miejsca takie jak plecy/ klatka piersiowa mozna zostawic bez obwijania folia? A jesli owinac to jak? Co powinienem zalecic osobie tatuowanej zeby robila w nastepnych dniach?

Zakladam taki temat bo nie zaowazylem podobnego na forum a mysle ze moze byc bardzo przydatny nie tylko dla mnie

Dodano 1 miesiąc temu przez dziara

Procedura przez ciebie opisana jest prawidłowa. Te miejsca które wymieniłeś zabezpieczasz normalnie folią, którą po prostu musisz "odciąć" dookoła w miarę mocną taśmą. Odnośnie tego co powinieneś polecić świeżo wytatuowanej osobie to zachowanie folii przez jakieś 8 godzin, w tym czasie wypłynie ładnie nadmiar tuszu i osocze, co ma duży wpływ na to, że mniej powstaje strupów, a skóra ładnie się łuszczy. Mycie szarym mydłem co 3-4 godziny, smarowanie specjalistycznym kremem i tak jakieś trzy tygodnie. Jeśli klient ma brudną robotę to niech owija na ten czas folią tatuaż i choć raz ją zmieni i przemyje i posmaruje. W miarę możliwości oczywiście.

Dodano 1 miesiąc temu przez wiedzma

Ja bym doradziła jeszcze, że wysuszenie tatuażu po myciu powinno się robić ręcznikiem papierowym, a nie takim zwykłym materiałowym

Dodaj odpowiedź

Chciałbyś odpowiedzieć na ten temat? Zaloguj się