Witaj,
Gościu!

Krosty na nowym tatuażu

Dodano 9 miesięcy temu przez Tommy Franco

Witam. Przekopałem kilka miejsc w sieci, ale nie znalazłem podobnego przypadku, ani rozwiązania.

Otóż - zamieszczam zdjęcia jak to wygląda 1,5 tygodnia po wykonaniu.

Dwa miesiące wcześniej został wykonany skorpion i nic się nie działo, zero wysypki, jedna krostka, ale w dwóch, trzech miejscach był do lekkiej korekty. Więc wykonaliśmy korektę i...

na głównym tatuażu dalej nic się nie dzieje. Ale - następnie po 10 minutach od poprawek,

dodaliśmy cienie. I tu zaczyna się zabawa - tam gdzie zostały dodane, czyli dookoła, po zdjęciu folii wyskoczyły krosty, podobne do pryszczy, niektóre z białym końcem, niektóre nie, niektóe wyglądają jak bomble, no i swędzą, ale nie drapię oczywiście. Mam wrażenie, że niektore zaczną pękąć niedługo.

Tatuażysta stwierdził, że to raczej alergiczne, choć nie jestem alergikiem. Zacząłem brać lek doustnie na alergię clatrę, ale po 1,5 tyg żadnej poprawy, a wręcz parę nowych doszło.

Więc droga braci - sytuacja o tyle dziwna jak wspomniałem - wysypka występuje tylko tam gdzie cienie. Czym smarować? Czekać na rozwój wypadków? Do dermatologa się udać (raczej w dobie covida rozwiązanie dość mocno płatne)? tatuażysta nie ma za wiele pomysłów niestety, poza wskazaniem na alergię. Choć...mi to na alergię nie wygląda.

Do tej pory, przy poprzednim najpier masło, później krem Skin2Skin zielony, nie było żądnych problemów. Teraz zastosowałem na początku podobny schemat, ale...nie wiem co dalej.

Dodano 9 miesięcy temu przez Robert Zdun

A do cieniowania został użyty ten sam tusz, czy inny?

Dodano 9 miesięcy temu przez Tommy Franco

Może to mieć znaczenie? Sprawdzę i dam znać. Możliwe, że inny...

Dodano 9 miesięcy temu przez Robert Zdun

Mogą różnić się składnikami, dlatego jeden nie uczula, a drugi tak. Możesz nie być alergikiem, bo nie uczulają cię standardowe rzeczy jak to ma miejsce u większości alergików, ale np. jakaś jedna rzecz, z którą możesz mieć kontakt tylko za pośrednictwem tatuażu cię uczula, a nigdy nie mogłeś tego wiedzieć, no bo jak.

Dodano 9 miesięcy temu przez Tommy Franco edytowany 9 miesięcy temu

Aktualizacja - niestety to ten sam pigment.

najpierw został nałożony na główny tatuaż, po paru minutach zostały dodane cienie.

Na głównym - ani jednej krosty, cienie...jak widać :(

Dodano 9 miesięcy temu przez Robert Zdun

Dziwna sprawa ci powiem, może folia cię uczuliła?

Dodano 9 miesięcy temu przez Batton

Ile nosiłeś folię? Możliwe ze odparzenie

Dodano 9 miesięcy temu przez Tommy Franco

Ja juz sam nie wiem co to jest... jutro zobaczymy co lekarz powie.

Folia - trzy dni. za pierwszym razem tez trzy dni i nic się nie działo.

ten sam pigment, ta sama maszynka, ta sama folia, ten sam krem... tatuaz czysty, cieniowanie jakby pokrzywą trzeć pół dnia

Dodano 9 miesięcy temu przez macur14

Jestem alergikiem i gdy się zapomnę i zjem coś, co mnie uczula lub po prostu mam na to ochotę, bo lubię ? to wysypuje mnie w podobny sposób. Może moja wysypka nie jest tak obszerna, ale chodzi mi tu o wygląd krost, które są niemal identyczne, co może nakierować się na to, że to jednak uczulenie. Spróbuj kupić sobie Zyrtec, to taki lek bez recepty na uczulenie, niewiele tych bezreceptowych tabsów na mnie działa, a to akurat coś tam pomaga, więc polecam.

Co do folii, to trzy dni to stanowczo za długo, nosi się ją do 10 godzin aż całe osocze spłynie i mówi się jej "na razie". Chyba, że robotę masz taką, że sytuacja tego wymaga to inna sprawa. Tatuaż lepiej się goi gdy może swobodnie oddychać.

Dodano 9 miesięcy temu przez Tommy Franco edytowany 9 miesięcy temu

Opierałem się raczej na tym co tatuażysta wskazal z racji że to pierwszy tatuaż. nie wiem tylko czemu na głównym nic się nie dzieje, a na cieniach już tak, tego nie rozumiem.

spróbuję z zyrtecem.

Niemniej... ja nigdy nie mialem podobnych, czy to po jedzeniu, czy po czymkolwiek innym.

Dodano 9 miesięcy temu przez macur14

Rozumiem, wielu tatuażystów jeszcze daje takie zalecenia co do folii, ale z doświadczenia wiem, że zdrowiej dla skóry jest gdy nic jej nie blokuje. To też powiedziało mi kilku tatuażystów, więc kiedy mogę, to uświadamiam.

Wiesz, bo nie jadłeś nigdy tego, co jest w tuszu, a nie się o to nie ocierałeś itp. Według mnie to reakcja alergiczna, teraz pytanie na co? Czy na tusz, czy na folię, czy na krem, którego używasz.

Dodano 9 miesięcy temu przez Tommy Franco

ale tusz jest ten sam co na głównym tatuażu, a tam nie ma uczulenia, ani najmniejszej krosty. tylko cienie zsypało. i tego nie rozumiem. krem też ten sam.

no ale nic, teraz już się nie dowiem.

spróbuję zyrtec. thx.

Dodano 9 miesięcy temu przez macur14

Cieniuje się inaczej niż standardowe wypełnienie, może to na to wpłynęło? Nie mam zielonego pojęcia szczerze mówiąc. Zagadka...

Dodano 1 miesiąc temu przez Ol A

Trafiłam na tą rozmowę dopiero teraz i się zastanawiam, czy się zagoiło 😂 i jak tam? Zagoiło się? Do głównego tatuażu nie był rozcieńczany tusz, a do cieni już trzeba rozcieńczyć i może to była przyczyna krost 😁

Dodano 1 miesiąc temu przez Tomasz Franczak

Hej. W sumie do dziś nie wiem co było przyczyną, może faktycznie jakis błąd popełnił tatuażysta, ale... nie do wyjaśnienia w zasadzie. nikt poza mną nie miał tam takiego przypadku, a mam ludzi którzy 10 i więcej tam robili i nic. Poszedlem do lekarza, dostałem antybiotyk w maści, smarowałem tylko krosty i zeszło po tygodniu, a wszystko na czysto, tak że już śladu nie było to 2.5 tygodnia jakoś.

Dodano 1 miesiąc temu przez macur14

Dzięki za info, bo to faktycznie była nietuzinkowa sprawa, że tak powiem.

Dodaj odpowiedź

Chciałbyś odpowiedzieć na ten temat? Zaloguj się