Witaj,
Gościu!

Gwiazdy na ramionach

Dodano 1 rok temu przez kubikson

Witam serdecznie wszystkich, jestem nowym użytkownikiem forum i na początek chciałem się przedstawić. Mam na imię Kuba i mam 34 lata.

Już od dawna chciałem zrobić tatuaż i chciałem żeby była to gwiazda lub gwiazdy. Przyszedł czas aby zamienić słowa w czyny.

W tamtym roku wpadł mi w oko tatuaż z gwiazdami na ramionach taki jak tutaj https://i.pinimg.com/originals/1b/66/31/1b6631be7c9b763251cde3ece597322f.jpg

Mam pytanie odnośnie znaczenia tego tatuażu co oznacza. Co oznacza zwrócenie tych gwiazd grubość linii czy niesie za sobą głębszy przekaz?

Proszę o nie nabijanie postów tylko konkretne odpowiedzi. Przeszukałem już wszystko co można. Zebrałem trochę informacji nie mniej jednak nie są one ze sobą spójne.

Z góry dziękuję za pomoc

Dodano 1 rok temu przez Virtuz

Z tego co mi wiadomo, gwiazdy to gwiazdy i mają tylko i wyłącznie ładnie wyglądać, czyli pełnić funkcję dekoracyjną niejako, o żadnym ich drugim dnie nigdy nie słyszałem

Dodano 1 rok temu przez andre1661

na tutejszym blogu wyczytałem, że gwiazdy na ramionach w rosyjskim świecie przestępczym oznaczają bosa, ale wyglądały one zdecydowanie inaczej od tych, które umieściłeś w swoim poście, więc pewnie nie jest to ze sobą w żaden sposób powiązane, podobnie jak kolega wyżej nigdy nie słyszałem żeby ktoś doszukiwał się w takich gwiazdkach czegoś więcej

Dodano 1 rok temu przez arve_lek edytowany 1 rok temu

Gwiazdy na ramionach pojawiły się w artykule: https://dziarownia.pl/artykul/tatuaze-rosyjskich-przestepcow-znaczenie

Ale tak jak andre1661 wspomniał, były one przeznaczone dla przestępców. Nie dla zwykłych śmiertelników :)

Jednak na chłopski rozum gwiazdy na ramionach mogą oznaczać np. nadzieję stania się gwiazdą - kimś popularnym, cele (zazwyczaj te wysokie), determinację, ambicję, sukces, transformację, wyjątkowość, unikalność lub chociażby zainteresowanie astronomią, a nawet narodziny dziecka. Jest od groma znaczeń, ale przejdę do twojego.

W przypadku gwiazd na ramionach, nie ważne czy jesteś kryminalistą czy nie, oznaczają siłę, odwagę, ciężką pracę, wytrzymałość.

Czyli wszystkie cechy, które posiadają bosowie mafii.

Dodaj odpowiedź

Chciałbyś odpowiedzieć na ten temat? Zaloguj się