Witaj,
Gościu!

Jakie jest znaczenie tatuażu

Dodano 4 miesiące temu przez Harabus_Onx

Hej,chce zrobić sobie taką dziarke ;) chciałbym poznać znaczenie tego tatuażu,co on przedstawia no i oczywiście czy Wam się podoba ? ;)z góry dziękuję

Dodano 4 miesiące temu przez bonzo

Są to demony Oni występujące w japońskim folklorze. Można je dwojako traktować, bo z jednej strony zwiastują choroby i klęski, ogólnie ludzkie nieszczęście, a z drugiej porywają dusze złych ludzi, więc też przyczyniają się do czegoś dobrego. Na takie mi wyglądają, choć ręki sobie nie dam uciąć, czy to po prostu nie jakieś pospolite diabły, czy ki czort :) W pyskach mają węże, a one z kolei też i z dobrem i ze złem się kojarzą. Dla chrześcijanina to symbol grzechu i Szatana, z kolei w starożyności węże uważane były za dobry omen, coś co leczyło i coś, co skrywało w sobie ogromną wiedzę.

Dodano 4 miesiące temu przez macur14

Demon (Oni) w większości przypadków traktowany jest jako coś negatywnego, jednak nie jest to do końca prawdą, ponieważ odpowiadają za wymierzanie sprawiedliwości ludziom, którzy dopuścili się złych uczynków w swoim życiu. Medal zawsze posiada dwie strony i tak samo jest w ich przypadku bowiem Oni mogą symbolizować także obronę przed nieczystymi mocami. W japońskich podaniach jest mowa o tym, że powstają, gdy dusza grzesznego człowieka odchodzi z tego świata. - Pisałem o nich 2 lata temu na blogu :)

Wydaję mi się, że to może być tak, że jeden z demonów jest po złej stronie i w gębie ma czarnego węża, który może symbolizować zło, wiadomo czarny odpowiednikiem ciemnych mocy, a biały tych jasnych. Dlatego drugi demon z białym wężem może być reprezentantem dobrych wartości. Ja tak to widzę, a co do węży to można się o nich nieco dowiedzieć z niedawnego artykułu który napisałem :) link wrzucam tutaj.

https://dziarownia.pl/artykul/znaczenie-tatuazu-weza

Dodano 4 miesiące temu przez Harabus_Onx

Dziękuję serdecznie ;)Widać że się znasz ;) Dziękuję serdecznie i pozdrawiam !Btw ładny on wgl?

Dodano 4 miesiące temu przez macur14

Mi się zajebiście podoba :) Ogólnie lubię dziary w tym stylu, najczęściej są w kolorze, ale tu szarość w ogóle nie przeszkadza, dobrze się na to patrzy.

Dodano 4 miesiące temu przez Harabus_Onx

Dziękuję ;) Mi też właśnie odpowiada jeden kolor,a zauważyłem że prawie wszystkie dziarki z tego stylu są w kolorze,a jednak temu tego nie trzeba ;) A jak myślisz, na ile wyceniasz ten tatuaż ?

Dodano 4 miesiące temu przez macur14

Tu nie ma jednej ceny, bo zależy od miejscowości, w której chcesz to robić i od artysty rzecz jasna, ale myślę, że takie bezpieczne widełki cenowe to od 1200 zł do 1800 zł max za jedną nogę.

Dodaj odpowiedź

Chciałbyś odpowiedzieć na ten temat? Zaloguj się