Witaj,
Gościu!

Z czego powinny być wykonane pierwsze kolczyki do piercingu?🤔

Dodano 1 rok temu przez Vean Gdansk

Tytanowe kolczyki do uszu w Polsce od dawna nie są nowością. Tytan uznawany jest na całym świecie za najlepszy materiał do przekłuwania uszu ze względu na swoją bioinertność: nie wchodzi w reakcję z limfą ani krwią, nie utlenia się i nie uwalnia toksyn. Tytan jest częścią stopów stosowanych w implantacji; jest częścią zastawek serca i protez, stymulatorów elektrycznych i płytek zastępczych kości i stawów; nie ma materiału szerzej stosowanego w praktyce medycznej.

Do przekłuwania używamy tytanowych kolczyków medycznych. Piękne, stylowe, z ciekawymi wstawkami naturalnymi i syntetycznymi, z modnymi symbolami - wybór jest tak duży, że zarówno dorośli, jak i dzieci, mężczyźni i kobiety, dziewczęta i chłopcy znajdą odpowiednie kolczyki do wstępnego przekłucia uszu.

“Mnie jak przekuwali za dzieciaka to wkładali srebro lub złoto”

Teraz już wiemy: to dzięki złotu i srebru te nakłucia goiły się tak mocno, czasem ciemniały lub stawały się zaognione. Złote kolczyki, które nasze mamy włożyły nam do uszu, to 750 lub 585 próbek. 750 złota zawiera 75% złota i 25% zanieczyszczeń i nie jest to najgorsza opcja. Ale złoto 585. testu zawiera tylko 58,5% złota, a 41,5% to zanieczyszczenia: nikiel, miedź itp. W przypadku pierwotnego przekłuwania jest to dość niebezpieczna opcja: jeśli rana wejdzie w kontakt z zanieczyszczeniami, może wystąpić reakcja alergiczna i proces zapalny - dlatego uszy przekłute trzydzieści lat temu tak źle się goiły. Dlatego lekarze zdecydowanie zalecają, aby nie używać złotej biżuterii do pierwotnego piercingu.

Historycznie znany i ulubiony materiał do przekłuwania oczywiście srebra! Jest noszony od wieków, ciesząc się różnymi technikami tworzenia biżuterii - ale też kategorycznie nie jest zalecany przez lekarzy do pierwotnego przekłuwania! Srebro jest bardzo aktywnie utleniane nie tylko w kontakcie z krwią i limfą, ale także z produktami medycznymi, którymi piercer zaleci pielęgnacje przekłuć. Powstające tlenki srebra mogą prowadzić do zapalenia miejsc nakłucia, zapobiegać szybkiemu gojeniu się ran i stymulować pojawianie się czarnych plam w miejscach przekłucia.

Dodaj odpowiedź

Chciałbyś odpowiedzieć na ten temat? Zaloguj się