Witaj,
Gościu!

Problem z coverem

Dodano 3 tygodnie temu przez D11amian

Hej,

na początku sierpnia zrobiłem cover starej dziary (w zasadzie poprawka poprawki, bo wyblakł plus nowe elementy). Goil się długo, obecnie jest raczej płaski na całej powierzchni, jednak ma elementy jakby zakrzepnietych blizn, na zewnątrz niewidoczne, wyczuwalne pod palcem plus niektóre wypukłe kontury. Punktowo swędzi, dużo mniej niż wcześniej, ale jednak nadal, pomimo tego że minęły 3 miechy.

Widział go mój tatuator i inny, niezwiązany z tamtym. Pierwszy mówi że cover może długo się goić, drugi że za mocno bitą igła i stąd długi proces gojenia plus swędzenie. Byłem też u dermatologa, na samym początku, dała mi masc że sterydem po której swędzenie się znacząco zmniejszyło, później ustąpiło całkiem i wróciło w formie lekkiego, punktowego, na tych małych bliznach i wypuklosciach.

Tatuatorzy twierdzą że to nie uczulenie, bo nie ma żadnych zaczerwienień ni rumieni. Wygląda ładnie, po prostu lekko swędzi.

Mieliście podobny przypadek?

Dodano 2 tygodnie temu przez Chris Down

Siema przy coverze raczej trzeba sie głębiej wbijać niż normalnie, to i inaczej to się goi, ale 3 miesiące to już długo.

Dodano 2 tygodnie temu przez Tattoo Maniac

Jak to wygląda? Masz zdjęcie?

Dodano 2 tygodnie temu przez D11amian edytowany 2 tygodnie temu

Mam tak jakby zgrubienia, na liniach i w innych miejscach, które lekko swedza

Dodano 2 tygodnie temu przez D11amian edytowany 2 tygodnie temu

Dodam tylko że tam gdzie była nowa część tatuażu jest ok. Nic nie swędzi i się zagoiło. Tam gdzie było coverowane są właśnie te zgrubienia i swędzenie o charakterze takim jak właśnie podczas gojenia. Być może na pierwszym etapie za mocno przesmarowalem bepanthenem. Sam nie wiem

Dodano 2 tygodnie temu przez Tattoo Maniac

Bepanthen raczej nie ma tu nic do rzeczy, teraz czymś to smarujesz np. masłem do tatuażu?

Dodano 2 tygodnie temu przez D11amian

Smarowalem palmersem i faktycznie na jakis czas była duża poprawa. Wróciło jednak znowu. Opuchnięte kontury i swędzi środkowa część dziary. Myślisz żeby kupić takie masło? Co polecasz?

Dodano 2 tygodnie temu przez Tattoo Maniac

Ja smaruje od jakiegoś czasu tym https://dziarownia.pl/sklep/maslo-do-tatuazu-loveink-tattoo-butter-aloes-100-ml/

Wczesniej używałem masła neba, ale to mi jakoś lepiej siada.

Dodano 2 tygodnie temu przez D11amian

Spoko, dzieki za polecajke, pewnie skorzystam. Zastanawiam się po prostu co to może być, ale niedawno robilem druga dziare, z ktora - poki co - wszystko jest ok. Wiec raczej nie jest to alergia. wydaje mi sie po prostu, ze mocno przeorane kontury

Dodano 2 tygodnie temu przez Chris Down

Jak przeorany to raczej tylko blizny zostają, nic nie swędzi.

Dodano 2 tygodnie temu przez D11amian

Czyli jednak uczulenie? Ale kompletnie nic nie ma jeżeli chodzi o zaczerwienienie, rumień itd. po prostu opuchnięte kontury i punktowe swędzenie... Iść do dermatologa jeszcze raz?

Dodaj odpowiedź

Chciałbyś odpowiedzieć na ten temat? Zaloguj się