Obalamy najczęstsze mity na temat tatuaży.
mity o tatuażu
Chociaż tatuaże stają się coraz bardziej popularne, wciąż istnieje sporo dezinformacji. Stare mity, które krążyły od czasu, gdy tatuaże pojawiły się po raz pierwszy w świecie zachodnim, nadal istnieją i większość ludzi wierzy w te opowieści!
Dlaczego nie dowiedzieć się z nami więcej o tatuażach? Oto kilka popularnych mitów, które można łatwo obalić:
„Jeśli mam tatuaż, to nie mogę oddać krwi”
To prawda, ale tylko wtedy, gdy Twój tatuaż nie ma jeszcze roku.
Oczywiście przed oddaniem krwi badani są potencjalni dawcy. Ale nie wszystkie choroby można w ten sposób natychmiast wykryć. Na przykład wirus HIV może ukrywać się w ciele do sześciu miesięcy. W każdym szanującym się salonie tatuażu sterylność jest na pierwszym miejscu. Ale statystyki są nieubłagane: wśród osób wytatuowanych jest 9 razy więcej pacjentów z wirusowym zapaleniem wątroby typu C niż wśród osób, które nie mają tatuaży.
Chlorowana woda w basenie może powodować przebarwienia tatuaży
Chlor w przeciwieństwie do igły do tatuażu nie może przenikać przez zewnętrzną warstwę skóry, co oznacza, że w żaden sposób nie wpłynie na nasycenie pigmentu. Jednak pójście na basen, jeśli tatuaż nie został jeszcze w pełni zagojony, to zły pomysł. Nie zapominaj, że w rzeczywistości jest to otwarta rana, którą łatwo się zarazić, a chlorowana woda nie jest do tego najlepszym środowiskiem.
Czarny tatuaż z czasem zmienia kolor na niebieski
Dotyczy to tatuaży wykonanych kilkadziesiąt lat temu. Nie dotyczy to nowoczesnych pigmentów!
Istnieje kilka przyczyn tego zjawiska. Pierwszym i głównym powodem jest zniekształcenie koloru pod warstwami skóry. Występuje załamanie światła, a im głębszy pigment, tym jest ciemniejszy. Drugim powodem jest sam pigment. Nowoczesne farby stały się znacznie lepsze pod względem nasycenia kolorów w wyniku „zagojonego” tatuażu, kolory są jasne, zniekształcenia są minimalne i niewidoczne. Wcześniej używano farb nieprzeznaczonych do tatuaży.
Nie możesz wykonać MRI, jeśli masz tatuaż
Urządzenie do rezonansu magnetycznego wytwarza pole magnetyczne, na które reaguje metal. Z tego powodu pacjenci są zawsze proszeni o usunięcie z siebie wszystkich metalowych przedmiotów - pozostawiają oparzenia. Powszechnie uważa się, że zakaz ten wynika z zawartości metali w tuszu do tatuażu, ale w rzeczywistości powód jest inny. W ubiegłym stuleciu farbę wstrzykiwano zupełnie innymi igłami, które pozostawiały w skórze małe cząsteczki metalu. Rezonans magnetyczny można odmówić pacjentowi, którego tatuaż ma ponad dwadzieścia lat - przed diagnozą obszar skóry z tatuażem zostanie sprawdzony wykrywaczem metali o dużej mocy.
Każdy artysta może zrobić fajny tatuaż
Umiejętność stworzenia pięknego projektu nie czyni z człowieka tatuatora. Bez specjalnego sprzętu, umiejętności, doświadczenia i znajomości technicznej strony zagadnienia, wszystko, co pozostawi po sobie taki „mistrz” to nieestetyczna blizna. I bez względu na to, jak szykowny był rysunek, który wykonał na papierze.
Tatuaże bolą!
Jednym z najczęściej zadawanych pytań dotyczących tatuaży jest „czy tatuaż boli?” lub „Jak bardzo to boli?”
Każda wytatuowana osoba potwierdzi, że to pytanie rzeczywiście zadano już setki razy. Wielu (nie wszystkich!) uważa to za dość bolesne. Ale twoje oczy na pewno nie wzniosą się po nieznośnym cierpieniu.
znieczulenia, środki przeciwbólowe, tatuaż bez bólu
Picie alkoholu lub aspiryny przed pójściem do salonu tatuażu może złagodzić ból
Zarówno alkohol, jak i aspiryna rozrzedzają krew. Przyjmowanie ich przed zabiegiem spowoduje nadmierne krwawienie, doprowadzi do problemów w okresie rekonwalescencji i może wpłynąć na intensywność koloru.
mity o tatuażu
Nie wszystkie mity dotyczące tatuażu są wymienione powyżej, ale ta lista wystarczy, aby upewnić się, że nie wszystko, co wcześniej „wiedziałeś” o tatuażu, jest prawdą.
Dlatego jeśli zdecydujesz się wypchać rysunek na swoim ciele, nie bądź zbyt leniwy, aby poświęcić trochę czasu na szukanie wiarygodnych informacji, aby później wypchany tatuaż nie sprawił Ci niemiłej niespodzianki.