Witaj,
Gościu!

6 miejsc, w których nie powinieneś robić tatuażu

Dodano 2 lata temu przez Vean Gdansk edytowany 2 lata temu

Okazuje się, że ci, którzy decydują się na tatuaż, muszą zadbać nie tylko o pomysł i mistrza, ale także dokładnie zastanowić się, gdzie dokładnie należy wykonać napis lub rysunek.

Sztuka tatuażu artystycznego istnieje od niepamiętnych czasów i nie traci na aktualności. Jedni nakładając obraz chcą rzucić wyzwanie społeczeństwu, inni chcą naśladować idola, jeszcze inni chcą dopełnić obraz, a jeszcze inni pod wpływem emocji idą do studia tatuażu. Czytelnicy Dziarowni dowiedzieli się, jak wybrać miejsce na rysunek, jakie istnieją tabu i dlaczego.

Jakich miejsc powinni unikać osoby, które mają niski próg bólu?

Chociaż wykonanie tatuażu jest bolesną procedurą, ból nie powinien być decydującym czynnikiem dla tych, którzy decydują się na upiększanie swojego ciała. Dlatego ważne jest, aby po prostu dostroić się do tego, co musisz znieść. Jeśli pytanie dotyczy tego, gdzie odczucia bólu pojawiają się częściej, a gdzie w mniejszym stopniu, w Internecie można znaleźć tak zwaną „mapę bólu”. Oczywiście próg bólu jest inny dla każdego, ale są miejsca, które należy wziąć pod uwagę np. dlatego, że w pobliżu znajdują się kości i niewielka tkanka tłuszczowa, czy zlokalizowane są węzły chłonne. Obejmują one:

pachy

łokcie;

żebra;

okrążenie.

Ale warto wziąć pod uwagę po pierwsze, że wszystko jest bardzo indywidualne, a po drugie, że obszary bólu różnią się u mężczyzn i kobiet. Ponadto u kobiet odczuwanie bólu zależy od dnia cyklu. Lepiej zaplanować sesję w środku.

Gdzie tatuaż byłby niebezpieczny dla zdrowia?

Istnieje kilka takich obszarów:

obszary dotknięte chorobami skóry (choroby skóry są jednym z przeciwwskazań): tatuowanie wykonuje się tylko w okresie remisji. Ale ważne jest, aby zrozumieć, że na przykład w przypadku łuszczycy nie można przewidzieć, w jakim kierunku choroba później się rozprzestrzeni, a jeśli wpłynie na obszar tatuażu, obraz będzie wyglądał nie do zaprezentowania;

znamiona: jeśli wpadną w obszar rysowania, mistrz zawsze je omija, nie raniąc ich. W niektórych przypadkach przed wykonaniem tatuażu należy zasięgnąć porady lekarza;

skóra skłonna do bliznowców;

świeże blizny: tatuaż można wykonać dopiero po całkowitym wygojeniu blizny;

żylaki: z biegiem czasu chore naczynia narastają, co oznacza, że obraz na nich zmieni się i zamieni się w zniekształcony obraz. Lepiej nie maskować takiego problemu tatuażem, ale go leczyć. Ale możesz zrobić sobie tatuaż na innych częściach ciała;

Białka oczu to jedno z najniebezpieczniejszych miejsc do tatuowania: na szczęście niewielu klientów decyduje się na taką skrajność i nie wszyscy mistrzowie podejmują się pracy. Wiąże się to z dużym ryzykiem: w rzeczywistości pigment jest wstrzykiwany bezpośrednio do gałki ocznej, która jest obarczona utratą wzroku.

W jakich miejscach pigment nie przylega dobrze?

Pigmentu nie należy nakładać na:

palce;

Ręce;

Stopy.

W tych miejscach następuje szybka regeneracja (skóra jest cienka i podatna na tarcie) a tatuaże wymagają ciągłej korekty. Aby je utrzymać, być może będziesz musiał regularnie odwiedzać mistrza, co będzie wymagało nie tylko czasu, ale także kosztów finansowych. Często prowadzi to do tego, że dana osoba decyduje się na redukcję tatuażu za pomocą lasera.

Ważne jest, aby wziąć pod uwagę, że miejsce tatuowania musi pasować do obrazu, tylko wtedy rysunek będzie wyglądał dobrze. Na przykład na zgięciu łokcia zwykle umieszczane są detale tła - fala, gałąź - coś, co nie odkształci się podczas ruchu. A przedmiot, który należy przeczytać w całości, będzie zniekształcony na ruchomej części ciała. Dlatego na zakładce nie należy przedstawiać twarzy, oka, obiektów geometrycznych ani ramki, która otacza obraz.

Dotyczy to również zewnętrznej strony nadgarstka, gdzie trudno jest umieścić ozdobę lub inny poprawny geometrycznie przedmiot, ponieważ przy każdym ruchu będą wyglądały na zdeformowane. Aby określić granicę tatuażu po wewnętrznej stronie nadgarstka (jak blisko powinien znajdować się on w dłoni), należy zgiąć dłoń pod kątem prostym i zaznaczyć pisakiem miejsce, w którym kończy się dolne załamanie. To jest granica obrazu: nie należy nakładać go bliżej dłoni. Drugą opcją jest przymocowanie 2 palców do dolnej krawędzi dłoni, jest to maksymalna możliwa odległość dla lokalizacji tatuażu.

Osobnym tematem jest twarz: ze względu na aktywny przepływ limfy tatuaże na twarzy z reguły wyglądają trochę niewyraźnie, nawet jeśli sprawa zajmie się profesjonalnym mistrzem. Należy wziąć pod uwagę fakt, że z czasem obraz straci jasność i wyrazistość.

Nie najlepszą opcją jest nakładanie tatuaży na błony śluzowe, na przykład po wewnętrznej stronie wargi: nie są one również odporne, a poza tym nie mają wartości artystycznej.

Dodaj odpowiedź

Chciałbyś odpowiedzieć na ten temat? Zaloguj się