Witaj,
Gościu!

Tatuaże a alkohol

Dodano 1 rok temu przez Vean Gdynia

Alkohol i tatuaże

Odpowiedź na najważniejsze pytanie dotyczące wpływu alkoholu na tatuaże.

Wykonanie tatuażu na skórze wydaje się być świetnym powodem do świętowania. Ale picie alkoholu może zmienić piękne dzieło sztuki na skórze w zagrożenie dla zdrowia. Alkohol nie jest zalecany na kilka dni przed tatuażem, a także po.

Prawdopodobnie widziałeś The Hangover w Vegas, czyli film, w którym przyjaciele piją i robią różne szalone rzeczy. Jeden z bohaterów, Stu, to facet, który za bardzo się upija i zdarza mu się posiadać dokładną replikę tatuażu Mike'a Tysona. Następnego ranka nie mógł sobie przypomnieć ani uwierzyć w to, co widział! Nikt nie chce być tym gościem. Z tego powodu w tym artykule dowiesz się, o czym zawsze powinieneś pamiętać w kwestii kompatybilności alkoholu i tatuaży.

Większość osób wychodzi z założenia, że pod wpływem alkoholu łatwiej będzie im znieść zabieg tatuowania, że tak powiem "ulżyć sobie w cierpieniu". Nie zawsze jednak tak się dzieje. Każdy jest inny, podczas gdy niektórzy mogą czuć, że picie alkoholu zmniejsza ból, inni zdecydowanie czują, że ból zwiększa się, gdy są pijani. Powszechnie panujące przekonanie, że picie alkoholu zapobiega dyskomfortowi związanemu z wielokrotnym przekłuwaniem skóry jest mitem. Proces pozostaje dość bolesny, a kolor nie ustala się równomiernie. Z tego powodu konieczne jest powstrzymanie się od picia napojów alkoholowych, nie tylko po procesie, ale także przed nim, aby uzyskać wysokiej jakości rezultat.

Ogólnie nie zaleca się picia alkoholu i robienia tatuaży, te rzeczy są nie do pogodzenia. Spożywanie alkoholu po wykonaniu tatuażu również nie jest zalecane.

Poniżej przedstawiamy kilka powodów, dla których należy unikać picia przed i po wykonaniu tatuażu.

1. Rozrzedzenie krwi

Jest naukowo udowodnione, że picie alkoholu prowadzi do chwilowego rozrzedzenia krwi. Cieńsze skrzepy krwi tworzą się wolniej, co oznacza, że po wypiciu alkoholu i zrobieniu tatuażu, krwawienie się zwiększy. Oczywiście nie można wykrwawić się na śmierć od zrobienia tatuażu, ale jest kilka problemów związanych z rozrzedzeniem krwi. Należą do nich rozcieńczenie tuszu i problemy z widocznością dla mistrza.

2. Dużo krwi

Twoja krew upłynnia się pod wpływem alkoholu, a to prowadzi do większej niż normalnie utraty krwi z małych ran kłutych wynikających z tatuażu. Zbyt duża ilość krwi zbierającej się na skórze utrudni tatuażyście dokładne i wyraźne odtworzenie Twojego pomysłu. Może to skutkować powstaniem tatuażu o niskiej jakości.

3. Rozcieńczenie tuszu

Nadmierne krwawienie w obszarze tatuażu może spowodować rozcieńczenie tuszu krwią. Duże ilości krwi mieszają się z tuszem, tym samym rozcieńczając go, a w rezultacie tatuaż może nie wyglądać tak jasno i wyblakle.

Kolejny powód, dla którego picie alkoholu po tatuażu nie jest zalecane. Ma to na celu wypłukanie tuszu wraz z krwią z rany. Im więcej alkoholu wypijesz, tym więcej tuszu wypłucze się z rany. To skończy się pozostawieniem około 50% koloru, który pierwotnie chciałeś. Tatuaż stanie się znacznie jaśniejszy i będziesz musiał wrócić do artysty, aby uzyskać pożądany kolor.

4. Pamiętaj o tym, żeby się zastanowić!

Uzyskanie tatuażu to duża decyzja, która pozostanie z tobą do końca życia. Pamiętaj, że tatuaż jest na zawsze. Nie chcesz przecież zrobić sobie tatuażu bez zastanowienia, a potem żałować przez resztę życia, bo podjąłeś złą decyzję będąc odurzonym. Musisz być zdrowy na umyśle.

Jasno przemyśl projekt tatuażu, który chcesz, jego rozmiar i lokalizację. Musisz również upewnić się, że szkic, który artysta wykonał dla Ciebie jest czymś, co naprawdę Ci się podoba. Ponadto przed wyjściem z salonu należy uważnie wysłuchać instrukcji, które są kluczowe dla komfortowego gojenia. Nawet jeśli jesteś odurzony, będziesz mógł wykonać tatuaż po wytrzeźwieniu.

4. Odmowa ze strony tatuatora

Tatuator ma prawo odmówić wykonywania projektu, jeśli pojawisz się w studio w stanie nietrzeźwym. Z prawnego punktu widzenia żadna forma zgody czy umowy nie jest ważna przez porozumienie z osobą nietrzeźwą. Dlatego tatuażysta nie wyrazi zgody na wykonanie tatuażu na Twoim ciele. Ryzykują zniszczenie swojej reputacji, wykonując pracę na rzecz odurzonych klientów, ponieważ w pierwszej kolejności szkodzi to Tobie.

5. "Nastrój" tatuażu

Wykonanie tatuażu powinno być pozytywnym doświadczeniem. Wykonanie tatuażu podczas kaca lub odurzenia może nie być najlepszym doświadczeniem. Oprócz szkodliwych skutków ubocznych kaca, może pojawić się również niepokój, który jest ważnym wymogiem procedury tatuażu. Może to prowadzić do trudności dla tatuażysty, co może doprowadzić do tego, że otrzymasz tatuaż o niskiej jakości.

6. A co potem? Mogę?

Nie należy pić alkoholu bez obaw dopiero wtedy, gdy uszkodzony obszar skóry zostanie w pełni zagojony. Czas trwania tego procesu jest różny u poszczególnych osób - od kilku dni do miesiąca i zależy od następujących czynników

wiek klienta - im osoba jest starsza, tym dłużej trwa regeneracja skóry ze względu na wolniejsze procesy metaboliczne

doświadczenie i umiejętności rzemieślnika;

lokalizacja wzoru - tatuaże długo goją się na szyi, pośladkach, nadgarstku, klatce piersiowej i brzuchu;

immunitet osobisty;

typ skóry;

jakość opieki nad tatuażem.

Dlatego wiarygodne prognozy co do czasu trwania okresu rekonwalescencji może postawić tylko mistrz tatuażu, który wcześniej zapyta o wszystkie niuanse dotyczące klienta. Średnio okres ten wynosi 5-10 dni.

Główną oznaką, że napoje alkoholowe nie są już szkodliwe, jest powstawanie na powierzchni obrazu cienkiej, matowej warstwy. Oznacza to, że zmiany skórne uległy zagojeniu i nie ma już ryzyka krwawienia. Pigment jest mocno osadzony pod skórą i nie wydostaje się przez uszkodzone miejsca.

Zamiast korzystać z alkoholu jako środka znieczulającego, lepiej zwrócić uwagę na właściwą pielęgnację tatuażu.

W pierwszych dniach po wykonaniu tatuażu należy nawilżać ranę. Twój mistrz doradzi Ci najlepsze produkty do pielęgnacji i leczenia. Prysznic jest dozwolony, ale pływanie i kąpiele w wannie, wystawianie skóry na działanie wody przez dwa tygodnie jest zabronione.

Tym samym alkohol i świeży tatuaż są nie do pogodzenia.

Dodaj odpowiedź

Chciałbyś odpowiedzieć na ten temat? Zaloguj się