Witaj,
Gościu!

Sterylność i sterylizacja tatuażu

Dodano 2 lata temu przez Vean Gdansk

Zabieg tatuowania niesie ze sobą ryzyko dla zdrowia klienta, ale przy odpowiedniej obróbce narzędzi, skrupulatności i rozwadze mistrza oraz przestrzeganiu wszelkich norm sterylizacji i wyjaławiania zabieg tatuowania staje się całkowicie bezpieczny.

Sterylizacja i wyjaławianie tatuaży są ważnymi czynnikami, od których bezpośrednio zależy zarówno jakość pracy, jak i bezpieczeństwo klienta. W tym artykule zapoznamy się z wszystkimi środkami ostrożności, które pozwolą uniknąć problemu zakażenia.

Przepisy sanitarne składają się z następujących głównych części:

⦁ Sterylność pomieszczenia;

⦁ Sterylizacja sprzętu i narzędzi pracy;

⦁ Higiena podczas procesu pracy.

Dzięki ścisłemu przestrzeganiu tych zasad zabieg tatuowania staje się maksymalnie bezpieczny.

Sterylizacja pomieszczenia

Pomieszczenie, w którym wykonywany jest zabieg, musi być sterylne.

W tym celu przed przystąpieniem do pracy z klientem mistrz powinien wysterylizować wszystkie powierzchnie, z którymi następuje kontakt: wszystkie stoły, podpórki, kanapy, krzesła, lampy, maszynkę do tatuażu, zasilacz, wszystkie tubki z pigmentami.

Pomieszczenie musi być wietrzone, a powietrze poddane działaniu promieniowania ultrafioletowego. Do tego celu służy specjalna lampa.

Ważne: W miejscu pracy nie należy kłaść dywanów, ponieważ są one siedliskiem wielu bakterii. Podłoga musi nadawać się do regularnego czyszczenia przy użyciu środków sterylizujących.

Zasady dotyczące

sterylizacji narzędzi

Jedną z głównych zasad jest stosowanie instrumentów jednorazowego użytku.

Wszystkie materiały eksploatacyjne (igły, patyczki i krążki bawełniane, rękawiczki, wałki, kapsle i inne materiały eksploatacyjne) muszą być wyrzucane natychmiast po użyciu. Obróbka termiczna w wysokich temperaturach, oczyszczanie alkoholem, jak również moczenie w środkach antyseptycznych nie gwarantuje całkowitego oczyszczenia. Z tego powodu wszystkie narzędzia jednorazowego użytku muszą być utylizowane dopiero po użyciu.

W celu całkowitego usunięcia wszelkich zanieczyszczeń z narzędzi wielokrotnego użytku są one umieszczane w kąpieli ultradźwiękowej wypełnionej roztworem dezynfekującym. W ten sposób nie tylko sterylizuje się narzędzia, ale również usuwa brud z najtrudniej dostępnych miejsc.Potem narzędzia są umieszczane w piecu do suchego ogrzewania lub autoklawie. Tam trzyma się je przez co najmniej godzinę i poddaje obróbce w wysokiej temperaturze, zwykle nie mniejszej niż 175 stopni.Następnie każde wysterylizowane narzędzie jest przechowywane w oddzielnych sterylnych opakowaniach.

Higiena podczas

wykonywania pracy

Tatuator musi ściśle przestrzegać zasad higieny. Rękawice muszą być wyłącznie jednorazowe i muszą być zmieniane po każdym kolejnym kliencie.

Każdy kontakt z niesterylnymi powierzchniami (telefon, klamka, upuszczone narzędzia itp.) musi być powiązany ze zmianą rękawic i sterylizacją rąk. Jeśli rękawica jest rozdarta, należy ją wymienić.

Narzędzia, które upadły na podłogę muszą być zastąpione sterylnymi.

Po zabiegu bezpieczeństwo tatuażu zależy wyłącznie od Ciebie. Aby uniknąć niepożądanych konsekwencji lub powikłań, świeży tatuaż należy regularnie pielęgnować. Twój tatuażysta jest zobowiązany do przekazania Ci wszystkich zaleceń dotyczących pielęgnacji. Stosując się do tych prostych zasad, możesz cieszyć się jakością i bezpieczeństwem tatuażu przez całe życie.

Dodano 2 lata temu przez macur14

Dobrze opisane! Jak ktoś chce coś więcej doczytać, to warto rzucić okiem tutaj https://dziarownia.pl/artykul/choroby-ktore-moga-pojawic-sie-po-tatuowaniu

Dodaj odpowiedź

Chciałbyś odpowiedzieć na ten temat? Zaloguj się