Witaj,
Gościu!

Cytaty dla mężczyzny #1

Dziesięć przykładów na to, jak możesz dobrze się wytatuować przy użyciu różnego rodzaju cytatów. Znajdziesz tu inspiracje typowo patriotyczne, jak i również motywacyjne. Kobieca część użytkowników może mieć problem z wygrzebaniem czegoś dla siebie na poniższej liście, ale dla nich przyszykowane są inne artykuły pełne wskazówek.

Miłość ojczyzny naszym prawem

„Amor Patriae Nostra Lex” / „Miłość ojczyzny naszym prawem”

Dla prawdziwego patrioty jest to ważna maksyma, ponieważ niegdyś używała jej osławiona na całym świecie Husaria, która bez cienia wątpliwości była najlepszą kawalerią w historii. W języku łacińskim dewiza ta brzmi wyniośle, ale w przetłumaczeniu na polski również dobrze się prezentuje.

Żadnych wymówek żadnego żal.

„No Excuses, No Regrets” / „Żadnych wymówek, żadnego żalu.”

Jeśli chcesz być kimś, nie możesz chodzić na skróty, ponieważ w ten sposób nic konkretnego nie osiągniesz i nie zbudujesz swojej mocnej pozycji. Musisz się zdobyć na wiele wyrzeczeń, aby osiągnąć postawione sobie wcześniej cele.

Tylko Bóg może mnie sądzić

„Only God Can Judge Me”
„Tylko Bóg może mnie sądzić”

  • Tupac Shakur

Taki tytuł nosi utwór, który został napisany i zarapowany przez ikonę rapu, jaką jest 2Pac. Nie ważne co zrobisz za doczesnego życia, dopiero po śmierci zostaniesz osądzony przez Boga, który jako jedyny ma do tego prawo. Człowiek nie powinien oceniać drugiego człowieka i właśnie o tym jest ten wers.

Życie jest walką

„Lifie is a fight” / „Życie jest walką”

Zwrot prosty, ale bardzo celny, przez co ludzie chętnie go tatuują na swoim ciele. Występuje także w łacińskiej wersji, którą umieściłem we wcześniejszym artykule. Życie to walka i tylko ty zadecydujesz o tym, czy zostanie ona wygrana na twoją korzyść.

Bóg Honor Ojczyzna

„Bóg Honor Ojczyzna”

Jest to dewiza Wojska Polskiego będąca idealistycznym ujęciem wierności państwu. Każdy Polak musi znać te słowa, które dla naszego narodu są szczególne. Te trzy wartości mamy w sercu od zarania dziejów i to sprawia, że jesteśmy wyjątkowi. Dla patrioty taki tatuaż to nie lada gratka.

Sztuka nigdy nie pochodzi ze szczęścia

„Art never comes from happiness”
„Sztuka nigdy nie pochodzi ze szczęścia”

  • Chuck Palahniuk

Wielu artystów pochodzących z różnych zakątków świata opowiada o tym, że największa wena twórcza przychodzi, gdy człowiek znajduje się w dołku emocjonalnym. Gdy dostajemy od życia po tyłku, zaczynają nachodzić nas przeróżne myśli i często to właśnie z nich rodzą się świetne pomysły, które później są przelewane np. na płótno.

Nie żyje się, nie kocha się, nie umiera się na próbę.

„Nie żyje się, nie kocha się, nie umiera się na próbę.”

  • Jan Paweł II

Słowa pochodzące od wielkiego autorytetu, który był i dalej jest szanowany dosłownie na całym świecie. Papież pochodzący z Polski potrafił poruszyć całe tłumy swoimi przemówieniami i trzeba przyznać, że miał do tego dar. Musisz pamiętać, że życie masz tylko jedno, więc musisz je odpowiednio rozplanować.

Jeżeli chcesz pokoju to przygotuj się na wojnę

„If you want peace prepare for war”
„Jeżeli chcesz pokoju to przygotuj się na wojnę”

  • Vegetius

Wojna i pokój jest jak ciemność i światło, ponieważ jedno wynika z drugiego. Ludzkość w swojej historii pokazała, że pokój absolutny jest niemożliwy i dwie zwaśnione strony, zanim się pogodzą, muszą przejść przez wojenną ścieżkę. Jedno jest pewne, zanim zapanuje harmonia wśród ludzi najpierw muszą oni przejść przez piekło wojny.

Siła Szacunek Lojalność

„Strength Respect Loyality” / „Siła Szacunek Lojalność”

Trzy proste wartości, które powinny być w twoim życiu. Jeśli się ich wyzbędziesz, możesz pewnego dnia obudzić się zupełnie sam, a tego nikt by nie chciał, więc mniej je na uwadze.

Chwytaj dzień

„Carpe Diem” / „Chwytaj dzień”

Niesamowicie popularna maksyma wśród miłośników tatuaży. Żyj tak, aby było ci, jak najlepiej i skupiaj się na codzienności, która cię otacza.

Źródło: Dziarownia.pl, Pinterest

Dodano: 11.06.2018