Witaj,
Gościu!

Cytaty na tatuaż dla mężczyzn #2

Dziesięć przykładów na to, jak możesz dobrze się wytatuować przy użyciu różnego rodzaju cytatów. Znajdziesz tu inspiracje typowo patriotyczne, jak i również motywacyjne. Kobieca część użytkowników może mieć problem z wygrzebaniem czegoś dla siebie na poniższej liście, ale dla nich przyszykowane są inne artykuły pełne wskazówek.

Tatuaż patriotyczny na męskim przedramieniu

„Amor Patriae Nostra Lex” / „Miłość ojczyzny naszym prawem”

Dla prawdziwego patrioty jest to ważna maksyma, ponieważ niegdyś używała jej osławiona na całym świecie Husaria, która bez cienia wątpliwości była najlepszą kawalerią w historii. W języku łacińskim dewiza ta brzmi wyniośle, ale w przetłumaczeniu na polski również dobrze się prezentuje. To tylko jeden z przykładów popularnych w naszym kraju tatuaży patriotycznych, a jest ich całkiem sporo.

Tatuaże napisy na dwóch przedramionach u mężczyzny

„No Excuses, No Regrets” / „Żadnych wymówek, żadnego żalu.”

Jeśli chcesz być kimś, nie możesz chodzić na skróty, ponieważ w ten sposób nic konkretnego nie osiągniesz i nie zbudujesz swojej mocnej pozycji. Musisz się zdobyć na wiele wyrzeczeń, aby osiągnąć postawione sobie wcześniej cele. Na zdjęciu jest przykład typowy dla tatuaży kaligraficznych, gdyż wykonany został ozdobną czcionką.

Tatuaż dłonie złożone do modlitwy i wytatuowany cytat na męskim ramieniu

„Only God Can Judge Me”
„Tylko Bóg może mnie sądzić”

 • Tupac Shakur

Taki tytuł nosi utwór, który został napisany i zarapowany przez ikonę rapu, jaką jest 2Pac. Nie ważne co zrobisz za doczesnego życia, dopiero po śmierci zostaniesz osądzony przez Boga, który jako jedyny ma do tego prawo. Człowiek nie powinien oceniać drugiego człowieka i właśnie o tym jest ten wers.

 Tatuaż napis - Życie jest walką na klatce piersiowej

„Lifie is a fight” / „Życie jest walką”

Zwrot prosty, ale bardzo celny, przez co ludzie chętnie go tatuują na swoim ciele. Występuje także w łacińskiej wersji, którą umieściłem we wcześniejszym artykule. Życie to walka i tylko ty zadecydujesz o tym, czy zostanie ona wygrana na twoją korzyść.

Tatuaż patriotyczny napis Bóg Honor Ojczyzna na piersi

„Bóg Honor Ojczyzna”

Jest to dewiza Wojska Polskiego będąca idealistycznym ujęciem wierności państwu. Każdy Polak musi znać te słowa, które dla naszego narodu są szczególne. Te trzy wartości mamy w sercu od zarania dziejów i to sprawia, że jesteśmy wyjątkowi. Dla patrioty taki tatuaż to nie lada gratka. Trzy znamienite słowa wytatuowane zostały w obrębie symbolu Polski Walczącej, który dawał nadzieję Polakom w trakcie niemieckiej okupacji podczas II wojny światowej.

Tatuaż cytat o artystycznym życiu na nadgarstku

„Art never comes from happiness”
„Sztuka nigdy nie pochodzi ze szczęścia”

 • Chuck Palahniuk

Wielu artystów pochodzących z różnych zakątków świata opowiada o tym, że największa wena twórcza przychodzi, gdy człowiek znajduje się w dołku emocjonalnym. Gdy dostajemy od życia po tyłku, zaczynają nachodzić nas przeróżne myśli i często to właśnie z nich rodzą się świetne pomysły, które później są przelewane np. na płótno.

Tatuaż cytat Jana Pawła II na żebrach u chłopaka

„Nie żyje się, nie kocha się, nie umiera się na próbę.”

 • Jan Paweł II

  Słowa pochodzące od wielkiego autorytetu, który był i dalej jest szanowany dosłownie na całym świecie. Papież pochodzący z Polski potrafił poruszyć całe tłumy swoimi przemówieniami i trzeba przyznać, że miał do tego dar. Musisz pamiętać, że życie masz tylko jedno, więc musisz je odpowiednio rozplanować.

  Tatuaż cytat wojenny na bicepsie u mężczyzny

  „If you want peace prepare for war”
  „Jeżeli chcesz pokoju to przygotuj się na wojnę”

  • Vegetius

   Wojna i pokój jest jak ciemność i światło, ponieważ jedno wynika z drugiego. Ludzkość w swojej historii pokazała, że pokój absolutny jest niemożliwy i dwie zwaśnione strony, zanim się pogodzą, muszą przejść przez wojenną ścieżkę. Jedno jest pewne, zanim zapanuje harmonia wśród ludzi, najpierw muszą oni przejść przez piekło wojny.

   Tatuaż na klatce piersiowej złożony z 3 słów

   „Strength Respect Loyality” / „Siła Szacunek Lojalność”

   Trzy proste wartości, które powinny być w twoim życiu. Jeśli się ich wyzbędziesz, możesz pewnego dnia obudzić się zupełnie sam, a tego nikt by nie chciał, więc mniej je na uwadze.

   Duży tatuaż napis na plecach Carpie Diem

   „Carpe Diem” / „Chwytaj dzień”

   Niesamowicie popularna maksyma wśród miłośników tatuaży. Żyj tak, aby było ci, jak najlepiej i skupiaj się na codzienności, która cię otacza.

   O autorze
   macur14

   macur14

   Tatuaże to moja pasja, którą pielęgnuję każdego dnia. W tym temacie siedzę już od paru dobrych lat i ciągle czuję głód zdobywania nowej wiedzy, którą później z chęcią dzielę się z innymi. Najlepszym przykładem będzie tutaj niniejszy blog, którego mam przyjemność prowadzić i forum, którego jestem moderatorem. W licznych postach i komentarzach na Dziarowni służę pomocą i odpowiadam na pytania związane ze sztuką tatuażu.

   Na co dzień natomiast jestem copywritterem, a w swoich tekstach poruszam rozmaite tematy. Stale rozwijam się pod tym kątem, zaliczając kolejne szkolenia, aby warsztat moich umiejętności mógł się poszerzać. Jeśli podoba ci się sposób, w jaki piszę, odezwij się do mnie, to nawiążemy współpracę.

   Współpraca: [email protected]

   Źródło: Dziarownia.pl, Pinterest

   Dodano: 11.06.2018
   Tagi: Cytaty na tatuaż dla mężczyzn