Witaj,
Gościu!

Cytaty na tatuaż dla kobiet #2

Poniżej można znaleźć cytaty dotyczące radzenia sobie z ciężkimi sytuacjami w życiu, których zapewne każdy z nas miał co najmniej kilka. Są to bardziej propozycje dla przedstawicielek płci pięknej, ale męska część społeczeństwa być może odnajdzie w tu coś dla siebie i przerobi to na swój bardziej szorstki styl.

Zawsze jest nadzieja

„There is always hope” / „Zawsze jest nadzieja”

Zawsze trzeba pamiętać o tym, że światło zwycięża nad mrokiem i nawet jeżeli jest on w twoim życiu przeważający to prędzej czy później przyjdzie taki dzień, kiedy wszystko odmieni się na lepsze. Nigdy nie wolno tracić nadziei, albowiem ona powinna umierać jako ostatnia.

Jeśli chcesz śpiewać, śpiewaj

„If You Want To Sing Out, Sing Out”
„Jeśli chcesz śpiewać, śpiewaj”

  • Cat Stevens

Jest to wstęp piosenki wyżej podanego autora. Jeśli masz ochotę iść przez życie ze śpiewem na ustach, to nie powinieneś się niczym krępować. Cytat można odnieść także do tego, że jeśli dusimy coś w sobie, to lepiej jest to wypowiedzieć na głos, aby nie mogło to nas dalej dręczyć.

Będę mierzył się z rzeczami niemożliwymi

„I will strive with things impossible”
„Będę mierzył się z rzeczami niemożliwymi”

  • William Szekspir

Sztuki tworzone przez Szekspira są ponadczasowe, co dobitnie pokazuje, to że w dalszym ciągu są grane na deskach teatrów z całego świata. Z jego twórczości można zapożyczyć całą masę interesujących cytatów, a ten widoczny tutaj jest jednym z fajniejszych. Mierz się z przeciwnościami losu i podnoś sobie stale poprzeczkę, zwiększając tym samym swój poziom.

Kiedy mnie zostawiłeś, uwolniłeś mnie

„When you left me behind, you set me free” / „Kiedy mnie zostawiłeś, uwolniłeś mnie”

Gdy zostajemy porzuceni przez ukochaną osobę, ciężko jest się z tym pogodzić. Przez to często zawieszamy się w przeszłości, nie mogąc ruszyć do przodu ze swoim życiem. Jednak gdy pogodzimy się z tym faktem, staniemy się z powrotem naprawdę wolni.

Nie martw się, bądź szczęśliwy

„Don’t worry be happy”
„Nie martw się, bądź szczęśliwy”

  • Bob Marley

Zaryzykowałbym stwierdzenie, że te słowa wraz z towarzyszącą im melodią zna każdy. Piosenka Boba Marleya emanuje niesamowicie pozytywną energią dzięki, której uśmiech sam pojawia się na twarzy. Zwrot ten należy do klasyki i już tak zostanie do zarania dziejów.

Z bólem przychodzi siła

„With pain comes strength” / „Z bólem przychodzi siła”

Człowiek nie hartuje się, leżąc w wygodnej pościeli wśród płatków róż. Człowiek kształtuje swój charakter w trudnych dla niego chwilach i ważne jest to, aby wyciągnąć z tego właściwe wnioski. Ból fizyczny czy to psychiczny może zaowocować czymś przydatnym, czyli siłą.

Choć jest mała, jest silna

„And though she be but little, she is fierce”
„Choć jest mała, jest silna.”

  • William Szekspir

O naszym królu Bolesławie Chrobrym mówiono, że był mały ciałem, ale wielki duchem i na pierwszy rzut oka widać analogię do niniejszego tekstu. Już wcześniej wspominałem, że dzieła Szekspira to prawdziwa kopalnia inspirujących cytatów, a tu mam na tę tezę kolejny świetny przykład..

Tylko kwiaty trwają tak długo

„Flowers only last so long” / „Tylko kwiaty trwają tak długo”

Mijają wieki, mijają dekady, mijają lata, a kwiaty wciąż są czymś, co potrafi wywołać radość u drugiej osoby.

Marz tak jak miałbyś żyć wiecznie, żyj jakbyś miał dzisiaj umrzeć

„Dream as if you’ll live forever, Live as if you’ll die today”
„Marz tak jak miałbyś żyć wiecznie, żyj jakbyś miał dzisiaj umrzeć”

  • James Dean

Słowa, które zostały wypowiedziane przez dawną ikonę męskości. James Dean to legenda kinematografii, a w jego czasach nie było większego obiektu wzruszeń wśród kobiet jak on. Cytat idealnie nadaje się na tatuaż dla kogoś, kto lubi chwytać dzień.

Akceptujemy miłość, na którą zasługujemy

„We accept the love we think we deserve”
„Akceptujemy miłość, na którą zasługujemy”

  • Stephen Chbosky

Dostaniesz dokładnie tyle samo, ile z siebie dasz i w uczuciach bardzo często się to zgadza. Pomimo tego, że ludzie są tak bardzo od siebie różni, to każda osoba zasługuje na miłość i nie można jej odrzucać, ponieważ prędzej czy później się to na nas zemści.

Źródło: Dziarownia.pl, Pinterest

Dodano: 14.06.2018