Witaj,
Gościu!

Znaczenie róży w tatuażu

Tatuaże przedstawiające róże są popularne już od bardzo dawna i w dzisiejszych czasach ta popularność wydaje się wcale nie maleć. Znajdują swoje miejsce na ciele zarówno u osób, które z tatuażami mają sporo doświadczenia, jak i również wśród amatorów, którzy do tego tematu podchodzą po raz pierwszy. Wydawać mogłoby się, że obraz kwiatu znajdzie najwięcej zwolenników wśród kobiet, lecz nie do końca tak jest w rzeczywistości bowiem róża to motyw, po który często sięgają także mężczyźni. Dla jednych będzie to widok miły dla oka, dla drugich będzie niósł ze sobą głębsze znaczenie. W obu tych przypadkach kwiat ten jest idealnym rozwiązaniem i zaraz dowiecie się, dlaczego tak jest.

Róża i krzyż

Róża może występować w dosłownie niezliczonej ilości różnych kombinacji i w każdej z nich będzie prezentować się godnie. Bardzo często można ją zobaczyć w towarzystwie czaszki, węża, statku, serca, krzyża i całej gammy innych rzeczy, z jakimi komponuje się bardzo dobrze. Zestawienie róży z innym elementem ograniczone jest tylko i wyłącznie przez wyobraźnię osoby, która wymyśla tatuaż. Trzeba przyznać, że dołączenie róży do jakiegoś projektu sprawia, że jest on zdecydowanie ciekawszy i co ważne ładniejszy. Nie ma też dla niej określonego miejsca na ciele, ponieważ wygląda wszędzie jak małe dzieło sztuki.

Dwie czerwone róże

Ta kolorystyczna wersja róży jest bez dwóch zdań najbardziej popularną i nie ma co się temu dziwić, skoro kolor ten oznacza miłość i namiętność, a to każdy z nas chciałby osiągnąć na pewnym etapie swojego życia. Czerwone kwiaty róży to również symbol piękna i czystości, a nieco ciemniejszy tusz symbolizuje nieświadome piękno.

Żółte róże

Róża w kolorze żółtym oznacza przyjaźń. Jednak nie zawsze tak było bowiem w czasach wiktoriańskich, była ona powszechnie znanym symbolem zazdrości. Obecnie można jej przypisać także radość oraz obietnicę nowego początku. Tatuaż, w którym końcówki płatków róży zmieniają się w czerwony kolor, jest jasnym znakiem, że przyjaźń rozwinęła się w kierunku miłości.

Niebieska róża

Niebieska róża jest czymś niespotykanym, niewystępującym naturalnie w naszym środowisku. Z tych względów stała się atrakcyjna dla wielu osób, które zechciały umieścić ją na swojej skórze. Jest to symbol czegoś niemożliwego, co może wystąpić jedynie w ludzkiej fantazji. Ponadto niebieskie róże oznaczają cud i coś nowego, co może nadejść w przyszłości.

Różowa róża na stopie

Tatuaż przedstawiający różę w kolorze różowym jest symbolem łaski, elegancji, łagodności, szczęścia oraz słodyczy. Ostatnim rodzajem różanych tatuaży jest ten, który kryje się pod fioletem. Taka róża oznacza zachwyt i może również reprezentować miłość.

Fioletowa róża na szyi
O autorze
macur14

macur14

Współpraca: [email protected]
Dodano: 04.10.2018