Witaj,
Gościu!

Cytaty na tatuaż poświęcone mamie

Gdyby nie nasi rodzice nigdy byśmy nie przyszli na świat. To oni dali nam życie, z dwóch indywidualności tworząc kolejną, naszą. Mama powinna zajmować wyjątkowe miejsce w sercu każdego człowieka, dlatego przygotowałem dla was tatuowane cytaty, które odnoszą się właśnie do więzi z mamą. Bywa z tym różnie, ale jedno jest pewne, nie ma większej miłości ponad tą matczyną.

Cytat dla mamy

„I am because you are”

„Jestem dlatego, że ty jesteś” tak brzmi powyższy cytat po przetłumaczeniu i nie można się z tym stwierdzeniem nie zgodzić. Nie jest to jakiś wymyślny tekst, lecz w pełni oddaje to, kto nas sprowadził na ten świat. Mama nie tylko Cię urodziła, ale również przez lata opiekowała się Tobą, wspierała Cię i gdyby nie ona nie byłbyś tym, kim jesteś teraz. Pomogła ci wykreować twoje własne Ja, za co powinieneś być jej dozgonnie wdzięczny.

Cytat dla mamy 2

„Like Mother, Like Dautgher”

Częściej spotykamy się z powiedzeniem „Jaki ojciec, taki syn”, lecz bez problemu można to przełożyć na relację pomiędzy matką i jej córką. Małe dziewczyny chcą wyglądać tak jak ich mama, zakradają się do szafy, by przebrać się w jej ubrania, użyć jej kosmetyków, naśladują jej zachowanie, by po prostu na chwilę poczuć się jak ona. Gdy już wchodzisz w dorosłe życie, zaczynasz zauważać, jak wiele podobieństw jest pomiędzy Tobą a twoją mamą. Mam na myśli tutaj nie tylko wygląd fizyczny, ale również takie same nawyki i pewne zachowania. Nie bez powodu mówi się, że „genów się nie oszuka”. Tatuaż zrobiony dokładnie w tym samym miejscu, podkreśla to jeszcze bardziej.

Cytat dla mamy 3

„I love you mama, I love you more”

Tatuaże, które największy sens mają, gdy spotkają się obok siebie, wtedy najlepiej widać ich wydźwięk. Jest to szczere wyznanie, które może być dobrym pomysłem zarówno dla chłopaka, jak i również dziewczyny. Możesz myśleć, że kochasz swoją mamę najmocniej na całym świecie, ale musisz wiedzieć o tym, że ona kocha Cię jeszcze bardziej. Niemniej jednak klasyczne „kocham cię mamo” wytatuowane na ciele, mówi chyba wszystko, czyż nie?

Cytat dla mamy 4

„You are my Sunschine, you are my only Sunschine”

„Jesteś moim słońcem, moim jedynym słońcem” to cytat pochodzący z piosenki Ricka Nelsona, która traktuje o miłości. Dzięki słońcu możemy żyć na naszej planecie, tak de facto to ono jest życiem, więc powiedzenie komuś, że jest twoim słońcem, naprawdę dużo znaczy. Nie od wczoraj wiadomo, że między matką a córką występuje wyjątkowa więź, która w jakiś magiczny sposób wiąże je ze sobą. To wielka miłość i choć tekst autora piosenki zapewne odnosił się do jego ukochanej dziewczyny, to większą moc ma on, będąc wytatuowany na skórze u córki i jej mamy.

Cytat dla mamy 5

„Mom - someone who can make all your missing things appear”

Stylizowany na definicję z encyklopedii cytat, fajnie i żartobliwie oddaje to, jak sprawy się mają z mamą. „Mama – ktoś, kto sprawi, że pojawią się wszystkie twoje brakujące rzeczy”, chyba każdy zgodzi się z tym zdaniem. Mama jak nikt inny potrafi wyczarować spod ziemi coś, czego ty szukasz cały dzień. To ona dba o porządek w domu, to według jej myśli został on urządzony i to przez jej ręce przechodzi większość rzeczy. Jeżeli czegoś Ci brakuje, to twoja mama prawdopodobnie doskonale wie, gdzie to się znajduje.

Cytat dla mamy 6

„And she loved a little boy very, very much even more than she loved herself”

„I kochała małego chłopca, bardzo, bardzo mocno, nawet mocniej niż kochała samą siebie” piękny cytat, który jest kwintesencją matczynej miłości. Dla każdego mężczyzny najważniejszą kobietą w życiu powinna być matka, przynajmniej do momentu odnalezienia swej wybranki serca, choć nawet wtedy mama powinna mieć bardzo wysokie miejsce w sercowej hierarchii. W końcu to ona oddała Ci wszystko, więcej niż jesteś w stanie sobie w ogóle wyobrazić, nie oczekując nic w zamian.

Cytat dla mamy 7

„For her I'd risk it all, Because of her I will not fall”

Kolejny przykład świetnego cytatu, który pasuje jak ulał do relacji pomiędzy matką i jej ukochanym dzieckiem. „Dla niej jestem w stanie zaryzykować wszystko, dzięki niej nie upadnę” dokładnie tak należy przetłumaczyć niniejszy tekst. Dziecko jest dla matki wszystkim, dla jego dobra odda wszystkie pieniądze, rzeczy, dosłownie cokolwiek, w tym nawet życie. Gdy syn lub córka jest zagrożona, ryzyko dla niej nie istnieje. Z kolei dzieci mają w swej mamie wielkie oparcie i wiedzą, że zawsze będzie ich wspierać w trudnych chwilach i nawet gdy będziemy postępować źle, nie odrzuci nas, tylko postara się wrócić nas na dobrą drogę. Z mamą u boku można wydostać się nawet z najmroczniejszego dna.

Cytat dla mamy 8

„She gave me life, She gave me a reason to live”

Dwa zdania, które mówią więcej niż tysiąc słów. „Ona dała mi życie, ona dała mi powód do życia” to zdanie obrazuje idealnie, jak ważnym wydarzeniem dla matki jest przyjście na świat jej dziecka. To coś, co napędza ją do dalszego działania, chęć poprawy i stania się kimś lepszym, by dziecko miało skąd brać dobry przykład.

O autorze
macur14

macur14

Tatuaże to moja pasja, którą pielęgnuję każdego dnia. W tym temacie siedzę już od paru dobrych lat i ciągle czuję głód zdobywania nowej wiedzy, którą później z chęcią dzielę się z innymi. Najlepszym przykładem będzie tutaj niniejszy blog, którego mam przyjemność prowadzić i forum, którego jestem moderatorem. W licznych postach i komentarzach na Dziarowni służę pomocą i odpowiadam na pytania związane ze sztuką tatuażu.

Na co dzień natomiast jestem copywritterem, a w swoich tekstach poruszam rozmaite tematy. Stale rozwijam się pod tym kątem, zaliczając kolejne szkolenia, aby warsztat moich umiejętności mógł się poszerzać. Jeśli podoba ci się sposób, w jaki piszę, odezwij się do mnie, to nawiążemy współpracę.

Współpraca: [email protected]

Dodano: 20.02.2020