Witaj,
Gościu!

Student z Włoch wytatuował na ręce certyfikat COVID

Mijają kolejne miesiące a wirus, jakim jest Covid-19 szaleje na świecie. W zależności od kraju sytuacja z nim związana jest dla ludności mniej lub bardziej uciążliwa. Coraz częściej spotkać można się ze specjalnymi certyfikatami, zwanymi również paszportami, które mają pomóc w identyfikowaniu osób, które zdecydowały się na przyjęcie szczepionki na Covid-19. Młody student z Włoch postanowił pójść o krok dalej, tatuując sobie na ręce kod QR, będący odpowiednikiem jego certyfikatu.

covid tatuaż w kodzie QR

Świadectwo szczepienia na COVID-19 w tatuażu

Ów 22-letni włoski student to Andrea Colonnetta i przez chwilę miał swoje 5 minut w internecie właśnie za sprawą nietypowego tatuażu. Głównie rozgłos przyniosły mu takie platformy jak Tik Tok i Instagram. Nie da się odmówić tego, że wzór, na który się zdecydował, wybija się na tle pozostałych i z pewnością jest oryginalny.

Jednak pojawia się pytanie, czy było to z jego strony rozsądne działanie? Rodzice chłopaka nie podzielają jego entuzjazmu, zaznaczając, że było to nieprzemyślane i zrobione pod wpływem impulsu, co Andrea zrozumie zapewne dopiero po czasie, gdy już będzie za późno. W końcu jest to pełnoprawny tatuaż, a nie tymczasowy, czy coś w tym rodzaju. Chłopak pomimo to sądzi, że jest on bardzo praktyczny i nie żałuje umieszczenia go na swojej skórze.

Warto przeczytać: Rewolucja? Pierwszy tatuaż w historii zrobiony na odległość

skanowanie wytatuowanego kodu QR covid

Tatuaż to w rzeczywistości kod QR. W skrócie można powiedzieć, że jest to coś na wzór kodu kreskowego. Przeskanowanie go przy użyciu telefonu potwierdza, że student został zaszczepiony, uprawniając go tym samym do korzystania z miejsc, które we Włoszech są zamknięte dla ludzi, którzy odmówili szczepienia.

Warto nadmienić, że nie ma 100% pewności, że ów patent z wytatuowanym covidowym certyfikatem w rzeczywistości działa tak, jak to przedstawił student i całkiem możliwe, że jest to zaplanowana akcja, mająca na celu zdobycie popularności w internecie.

Myślicie, że pomysł z tatuażem dotyczącym szczepień na COVID-19 mógłby faktycznie znaleźć wśród ludzi szersze zastosowanie?

Dodano: 07.09.2021