Witaj,
Gościu!

Współwięźniowie wytatuowali mu swastykę na czole i nie zostali za to ukarani

Pod koniec lutego Gazeta Wrocławska nagłośniła sprawę więźnia, któremu „koledzy” z celi siłą wytatuowali swastykę na czole. Nigdy nie spotkała ich za to kara, a pokrzywdzony, będąc od kilku tygodni na wolności, poznaje jak wygląda życie napiętnowanego człowieka.

Tatuaż swastyka na czole

Zrobienie tatuażu pod przymusem

Rafał G. pochodzi ze Śląska i odsiadywał karę ośmiu lat pozbawienia wolności za oszustwa. W 2016 r., kiedy przebywał w więzieniu w Strzelcach Opolskich, został zamknięty w celi z dziesięcioma innymi oskarżonymi. Dwóch z nich miało go obezwładnić i wytatuować mu swastykę na czole.

Kiedy pracownicy więzienia zauważyli tatuaż, zostało wszczęte postępowanie wewnętrzne. To jednak nie przyniosło żadnych rezultatów, bo wszyscy „koledzy” z celi jednogłośnie stwierdzili - Rafał G. sam chciał tego tatuażu. Jak podają źródła, służba więzienna chciała nawet ukarać pokrzywdzonego za świadome wprowadzanie w błąd.

Warto przeczytać: Tatuaże z rosyjskich więzień.

Laserowe usuwanie niechcianego tatuażu

Kiedy Rafał G. został przeniesiony do więzienia we Wrocławiu, sprawa znów wzbudziła zainteresowanie. Pokrzywdzony wystosował wniosek o przedterminowe zwolnienie, a sąd penitencjarny, który go rozpatrywał, zapoznał się również z dokumentami ze Strzelec Opolskich. W efekcie tego poinformowano pracowników więzienia o "poważnych wątpliwościach co do ustalenia o niepotwierdzeniu znęcania się nad osadzonym" i zobowiązano do podjęcia natychmiastowego działania w celu usunięcia tatuażu.

Rafał G. przez wiele miesięcy poddawany był laserowemu naświetlaniu. Mimo tego swastyka wciąż jest bardzo dobrze widoczna. Teraz pokrzywdzony przebywa już na wolności. Twierdzi, że z powodu tatuażu ma bardzo duże trudności – choćby ze znalezieniem pracy. W rozmowie z Gazetą Wrocławską stwierdza: "Z tą chustką na głowie zwracam na siebie uwagę. Wystarczy, że wiatr ją zwieje i co mam zrobić? Każdy patrol policji mnie zatrzyma za mowę nienawiści i propagowanie hitlerowskiego symbolu”.

Warto przeczytać: Niezwykła historia wytatuowanego skinheada, który odmienił swoje życie.

Dodano: 06.03.2019