Witaj,
Gościu!

Cytaty na tatuaż mówiące o śmierci

Nikt Śmierci nie wdział, nikt Śmierci nie słyszał, ale każdy wie, że śmierć prędzej, czy później po niego przyjdzie. Taka jest kolej rzeczy i jeszcze nikomu nie udało się tego schematu przełamać. W prawdziwym życiu rzecz jasna. Śmierć nie jest obcym tematem dla większości ludzi, co objawia się również w tatuażach, a konkretniej mówiąc w wytatuowanych cytatach mówiących o śmierci. Nie będą to jednak przykłady mówiące tylko i wyłącznie o stracie bliskiej osoby, a raczej o śmierci jako takiej.

Tatuaż napis na przedramieniu Death before dishonor

Duma i honor ponad wszystko

"Death before dishonor" to angielskie słowa, które w naszym języku brzmią "Śmierć przed utratą honoru". Ten tekst z pewnością trafi bardziej do męskiego grona niż do kobiet, ponieważ to oni (choć nie wszyscy) cenią sobie honor i wyznawanie własnych zasad ponad wszystko inne. Niekiedy śmierć jest lepszym rozwiązaniem, niż pozostanie przy życiu i świadomość tego, że utraciło się coś tak cennego jak duma i honor. Wystarczy przywołać tutaj wojowników, jakimi byli samurajowie i to jak wielki nacisk na ten aspekt kładli w swoich czasach.

Warto przeczytać: Cytaty na tatuaż skrojone dla mężczyzn

Tatuaż napis na klatce piersiowej The only thing certain in life is death

Śmierć jak amen w pacierzu

"The only thing certain in life is death", czyli "Jedyną pewną rzeczą w życiu jest śmierć". Co by nie mówić na temat ludzkiego jak i każdego innego życia to bezapelacyjnym pewnikiem jest tutaj śmierć. Raczej nikt nie chciałby umrzeć przedwcześnie, ale na końcu drogi zawsze czekać na nas będzie kostucha z naostrzoną kosą i nikt nie ma u niej taryfy ulgowej.

Tatuaż napis na bicepsie I'd rather die on my feet than live on my knees

Życie na kolanach to nie życie

"I'd rather die on my feet than live on my knees" to sentencja, która po przetłumaczeniu mówi "Wolałbym umrzeć na nogach, niż żyć na kolanach" i posiada niemalże identyczny wydźwięk co pierwszy w tym zestawieniu cytat. Wielu ludzi wolałoby oddać własne życie, nie tracąc przy tym swych ideałów, niż poddać się i paść na przysłowiowe kolana.

Warto przeczytać: Tatuaże z sentencjami mówiącymi o miłości do mamy

Tatuaż na klatce piersiowej Death smiles to everyone only the brave smiles back

Szyderczy uśmiech w stronę Śmierci

"Death smiles to everyone only the brave smiles back" ten badassowy tekst po polsku brzmi "Śmierć uśmiecha się do każdego, ale tylko odważni odpowiadają jej uśmiechem". To cytat, który mógłby wypowiedzieć każdy twardziel z filmów akcji i trzeba przyznać, że brzmi to wyjątkowo dobrze. Z takim tatuażem można być niezłym skurczybykiem.

Tatuaż na ramieniu Live or die, but don't poison everything

Być, albo nie być, ale nie uprzykrzać życia innym

"Live or die, but don't poison everything" z angielskiego na nasz język to "Żyj lub umieraj, ale nie zatruwaj wszystkiego". Żyj jak chcesz, nawet jeśli miałoby to oznaczać śmierć, ale nie wchodź z butami w życie innych osób, komplikując ich sprawy. Wybór należy do ciebie i lepiej przeżyć swoje życie, tak aby nikt postronny nie musiał płakać.

Tatuaż cytat na temat śmierci

W dniu śmierci żyjesz dalej w pamięci swoich dzieci

"Our death is not an end if we can live on in our children and younger generation. For they are us, our bodies are only wilted leaves on the tree of life" zdecydowanie najdłuższy tutaj cytat, który oznacza "Nasza śmierć nie jest końcem, jeśli możemy żyć w naszych dzieciach i młodszym pokoleniu. Bo to my, nasze ciała to tylko zwiędłe liście na drzewie życia". Przedłużenie swojej linii rodowej, daje gwarancję na istnienie w pamięci członków rodziny, którzy jeszcze nie odeszli na tamten świat. Wspomnienia pozostają wiecznie żywe, pod warunkiem, że jest ktoś, kto potrafi je przywołać.

Warto przeczytać: Tatuaże z cytatami dotyczącymi rodziny

Dodano: 13.11.2021