Witaj,
Gościu!

Cytaty na tatuaż o rodzinie dla kobiet i mężczyzn

Porcja cytatów, które odnoszą się do rodziny. To uniwersalne teksty, które mogą wytatuować zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Jeśli szukasz pomysłu na tatuaż na temat rodzinnych więzów, to poniżej znajdziesz kilka przykładów godnych polecenia.

tatuaż na klatce piersiowej po angielsku family is forever

„Family is forever”

"Rodzina jest na zawsze" tak wiem, tekst ten jest banałem, których zresztą nie brakuje w tym temacie, ale nie da się mu odebrać prawdziwości. W rodzinie może dochodzić do wielu kłótni. Ba! Pomiędzy poszczególnymi członkami może nie być nawet znikomego kontaktu przez dłuższy czas, jednak gdy ktoś jest w potrzebie, to na rodzinę zawsze można liczyć. Oprócz tego odnosi się do tego, że na pierwszym miejscu zawsze powinno stawiać się rodzinę, bo to ona jest największym wsparciem dla człowieka.

Tekst ten pomimo swej prostoty dobrze oddaje rzeczywistość i dobrze pasuje do innego powiedzenia, czyli "Rodzina jest najważniejsza". Znajdą się zapewne osoby, które myślą inaczej i nie wyznają takich wartości. Nie mi to oceniać, lecz śmiem twierdzić, że po latach docenią rodzinne więzi, które na szczęście w większości przypadków da się odbudować. W myśl tatuażu, który widoczny jest na zdjęciu.

Warto przeczytać: Tatuaż zaprojektowany specjalnie dla mamy

tatuaż napis o rodzinie po angielsku na bicepsie

„Family is where life begins and love never ends”

"W rodzinie zaczyna się życie, a miłość nigdy się nie kończy" piękne słowa, które pokazują, że człowiek rodzinie zawdzięcza bardzo dużo. To dzięki rodzicom przychodzimy na świat, dzięki nim poznajemy, czym tak naprawdę jest życie. To, co wyciągniemy w młodości z domu, później rzutuje na naszą przyszłość. Od rodziny zawsze można liczyć na wsparcie i być pewnym tego, że nie zależnie od podjętych decyzji, będziemy kochani.

tatuaż tekst po angielsku o rodzinie na klatce piersiowej

„My family is my strength and my weakness. Through them i rise, and only through them shall i fall”

"Moja rodzina jest moją siłą i moją słabością. Przez nich powstaję i tylko przez nich upadnę." kolejny wartościowy cytat, który opisuje doskonale to, jak ważni są dla nas najbliżsi. Dzięki rodzinie człowiek jest silny, posiada motywację do działania i zawsze może liczyć na wsparcie. Miecz jest jednak obusieczny i to, co dodaje nam siły, czasem może nas po prostu zdołować.

Warto przeczytać: Tatuaże napisy dla kobiet i mężczyzn

tatuaż napis po angielsku family na bicepsie

„Family like branches on a tree, we all grow in different directions, yet your roots remain as one”

"Rodzina jest jak gałęzie na drzewie, wszyscy rośniemy w różnych kierunkach, ale nasze korzenie pozostają jednością" to mój zdecydowany faworyt pośród cytatów dotyczących relacji rodzinnych. Rodzina to zbiór różniących się od siebie osobowości i choć widać gołym okiem pomiędzy jej członkami podobieństwa, to wciąż każdy jest na swój sposób inny. Obierane ścieżki życiowe nie muszą się powielać z ojca na syna, z matki na córkę, ale wszyscy pamiętają, skąd pochodzą i gdzie się wychowali i ważne jest to, aby o tym nie zapominać. Nie można wyrzec się swoich korzeni, bo to one nadały nam tożsamość.

tatuaż napis na temat rodziny w języku angielskim

„Blood makes you related, loyalty makes you family”

"Krew sprawia, że ​​jesteście spokrewnieni, lojalność sprawia, że ​​jesteście rodziną" temu napisowi również nie da się odmówić racji, mimo iż nie jest nacechowany wyłącznie pozytywnie jak wcześniejsze cytaty. Świat zna całą masę historii, w których bycie z kimś spokrewnionym nie oznacza szczęśliwej rodziny, w której panują zdrowe relacje. Niestety nie każdy może na to liczyć. Więzy krwi to jedno, ale równie ważne (jak nie ważniejsze) jest zachowanie względem swych krewnych. Lojalność to podstawa, aby móc liczyć na bliskich w trudnych sytuacjach i wspólnie świętować, gdy akurat jest do tego okazja.

Warto przeczytać: Cytaty na tatuaż o miłości do mamy

tatuaż cytat o rodzinie na łopatkach ze słońcem

„A family's love replaces all your darkness with their brightest light”

"Miłość rodziny zastępuje całą twoją ciemność ich najjaśniejszym światłem" wsparcie od najbliższych potrafi być doprawdy nieocenione. Rodzice, czy rodzeństwo potrafią skutecznie podnieść na duchu, kiedy coś złego dzieje się w naszym życiu. Taka miłość jest bezinteresowna, więc poradzi sobie nawet z największymi problemami, mimo iż może wydawać się to z początku niemożliwe.

tatuaż angielski napis o rodzinie i kompas na klatce

„Families are the compass that guide us”

"Rodziny są kompasem, który nas prowadzi" to przesłanie, z którym ciężko się nie zgodzić. Od najmłodszych lat w rodzinnym domu kreowane jest nasze JA. Dostajemy porady i wskazówki tego jak postępować i jak żyć, przy okazji ucząc się, obserwując działania swych rodziców. Porównanie rodziny do kompasu, który prowadzi nas przez życie, jest więc całkiem niezłą metaforą, ponieważ wsparcie od rodziny nie kończy się wyłącznie na wychowaniu, ale trwa cały czas.

Warto przeczytać: Inspiracje na tatuaż w formie napisu

tatuaż róż z napisem rodzinnym po angielsku

„Family are the one's you always can rely on and the one who never judge”

"Rodzina to ta, na której zawsze możesz polegać i która nigdy nie osądza" z drugim, czyli osądzaniem bywa różnie, niemniej jednak nie można odmówić rodzinie tego, że będzie niezależnie od okoliczności wspierać swych bliskich. Potrafi też wybaczyć wiele pomyłek i upadków, bo zawsze jest nadzieja na poprawę. W końcu od tego jest rodzina!

O autorze
macur14

macur14

Tatuaże to moja pasja, którą pielęgnuję każdego dnia. W tym temacie siedzę już od paru dobrych lat i ciągle czuję głód zdobywania nowej wiedzy, którą później z chęcią dzielę się z innymi. Najlepszym przykładem będzie tutaj niniejszy blog, którego mam przyjemność prowadzić i forum, którego jestem moderatorem. W licznych postach i komentarzach na Dziarowni służę pomocą i odpowiadam na pytania związane ze sztuką tatuażu.

Na co dzień natomiast jestem copywritterem, a w swoich tekstach poruszam rozmaite tematy. Stale rozwijam się pod tym kątem, zaliczając kolejne szkolenia, aby warsztat moich umiejętności mógł się poszerzać. Jeśli podoba ci się sposób, w jaki piszę, odezwij się do mnie, to nawiążemy współpracę.

Współpraca: [email protected]

Dodano: 13.05.2021