Witaj,
Gościu!

Miejsca na ciele, które są wyjątkowo bolesne na tatuaż

Nie będzie dla nikogo zdziwieniem, że robienie tatuażu boli. Jedni ludzie będą odczuwali ból bardziej, drudzy mniej i jest to kwestia indywidualna. Niemniej jednak są obszary na ciele, których tatuowanie gwarantuje naprawdę mocne doznania jeżeli chodzi o ból i ktoś, kto jest na niego mało wytrzymały, powinien zastanowić się dwa razy przed wyborem tatuażu w danym miejscu. Biorę pod uwagę fakt, że znajdą się osoby, dla których tatuowanie wymienionych przeze mnie fragmentów ciała nie stanowią absolutnie żadnego problemu. Pamiętać trzeba, że będzie ich tylko garstka, podczas gdy dla większości ludzi nabywanie tatuażu po prostu boli.

ból przy tatuowaniu

Głowa

Zaczynamy od samej góry, mianowicie od głowy, która jest powszechnie uważana za najbardziej bolesne miejsce na wykonanie tatuażu. Wiąże się to z tym, iż głowa ma niską zawartość tłuszczu, mięśni i skóry, co powoduje, że między igłą a czaszką nie ma zbyt wielkiej warstwy ochronnej. Oprócz tego na głowie umiejscowiony jest nerw trójdzielny, który jest największym nerwem czaszkowym. Z tego względu tatuowanie okolic głowy nie należy do rzeczy, na które można machnąć ręką.

Twarz

Będąc przy głowie, nie można zapomnieć o twarzy, która również jest bardzo wrażliwa na tatuowanie. Powodem jest bliskość skóry z kośćmi i mnogość nerwów. Igła celująca przede wszystkim w takie miejsca jak grzbiet nosa i czoło wywołuje duże pokłady bólu. Niektórzy ludzie, którzy mieli okazję wytatuować sobie twarz albo głowę, twierdzą, że oprócz fizycznego bólu, doskwierał im ten natury psychicznej. Chodzi tu głównie o intensywny odgłos maszynki, który nie pomaga w odwróceniu uwagi od tatuowania i myślenia o czymś innym.

Klatka piersiowa i mostek

W tym obszarze również nie uświadczymy zbyt dużej ilości mięśni, tłuszczu i grubej skóry. Dodatkowo igła ma styczność z kośćmi, co zawsze skutkuje zwiększonym bólem. Oprócz tego nerwy w obszarze klatki piersiowej są gęsto rozmieszczone.

Łokieć

Ból przy tatuowaniu okolic łokcia jest na tyle intensywny, że wielu ludzi pomija to miejsce, przy projektowaniu tak zwanych rękawów. Igła napotyka jedynie skórę, staw i znikome ilości mięśni. Kłopotem jest również to, że na łokciu skóra często się porusza, przez co tatuaż goi się gorzej i dłużej. Niekiedy potrzebne są także poprawki. Każdy z nas na pewno choć raz uderzył się w łokieć i zna doskonale ten ból. Wystarczy wspomnieć, że jest on kilkukrotnie większy w trakcie tatuowania, więc lepiej się wcześniej dobrze zastanowić.

ból a tatuaż

Dłoń

Podobnie jak wcześniej wymienione fragmenty ciała, dłonie także posiadają cienką warstwę skórną, gdzie na próżno szukać dużej ilości tłuszczu i mięśni. W dłoniach, a w szczególności w palcach znajduje się wiele zakończeń nerwowych. Oprócz tego dłoni używamy na co dzień do całej masy czynności, dlatego też w wielu przypadkach niezbędne są poprawki.

Stopa

Ma ona bardzo niską zawartość tłuszczu i mięśni oraz cienką powłokę skórną. Igła pracuje przy samej kości, co podwyższa poziom odczuwanego bólu. W tym miejscu może również pojawić się problem z właściwym wprowadzeniem tuszu, co wiąże się z koniecznością poprawiania fragmentów, które były już tatuowane.

Kostka

Tu sprawa wygląda identycznie jak w przypadku stopy. Kostka z powodu znikomej bariery skórnej jest mocno wrażliwa na ból. Oprócz tego aplikacja tuszu może okazać się problematyczna.

Pośladki

Tu przeciwieństwie do wszystkich wymienionych wcześniej miejsc, pośladki obłożone są odpowiednią warstwą tłuszczu, mięśni i skóry. Mimo to jednak pojawiają się głosy, że tatuowanie pośladków to całkiem bolesne doświadczenie. Znajduje się tam całe mnóstwo zakończeń nerwowych, co jest tego głównym powodem. Nie da się ukryć, że tatuaż na tyłku jest dość kłopotliwy, w końcu często z niego korzystamy na co dzień, a co za tym idzie jego gojenie może przebiegać gorzej niż w innych miejscach na ciele.

Genitalia

Tu także znajduje się bardzo dużo zakończeń nerwowych i tatuowanie miejsc intymnych zarówno dla mężczyzny, jak i również kobiety będzie dostarczało naprawdę mocnych wrażeń. Na taki krok decydują się zaledwie nieliczni śmiałkowie, dla których ból w innych strefach jest niczym kaszka z mleczkiem. Oprócz samego bólu w trakcie tatuowania należy pamiętać o późniejszym gojeniu, które ze względu na wybrane miejsce bez dwóch zdań będzie sprawiać wiele problemów.

tatuaż i ból

Wyjątkowo bolesne mogą być równie dobrze inne miejsca

Wymienione przeze mnie fragmenty ciała nie dla wszystkich muszą być mega bolesne. Pominąłem np. żebra, które dla wielu osób są miejscem nie do zniesienia jeżeli chodzi o robienie tatuażu. Ja byłem tatuowany ponad 4 godziny, bez ani jednej przerwy i był to dla mnie mniejszy ból niż na przedramieniu. Nawet tatuowanie klatki piersiowej było dla mnie mniej bolesne od wspomnianego przedramienia, więc jak widać, jest to bardzo indywidualna kwestia.

Spora część ludzi z wytatuowanym gardłem wskazuje, że ból przy jego tatuowaniu jest ciężki do zniesienia. Podobne wypowiedzi tyczą się obszaru pod pachą. Kiedyś napisałem artykuł na temat tatuowania gałki ocznej i myślę, że warto go sprawdzić. Tu proces tatuowania oprócz tego, że jest bolesny, dodatkowo może zagrażać zdrowiu w znacznym stopniu. Dajcie znać w komentarzach, które miejsca na ciele są dla was najbardziej bolesne do tatuowania.

O autorze
macur14

macur14

Tatuaże to moja pasja, którą pielęgnuję każdego dnia. W tym temacie siedzę już od paru dobrych lat i ciągle czuję głód zdobywania nowej wiedzy, którą później z chęcią dzielę się z innymi. Najlepszym przykładem będzie tutaj niniejszy blog, którego mam przyjemność prowadzić i forum, którego jestem moderatorem. W licznych postach i komentarzach na Dziarowni służę pomocą i odpowiadam na pytania związane ze sztuką tatuażu.

Na co dzień natomiast jestem copywritterem, a w swoich tekstach poruszam rozmaite tematy. Stale rozwijam się pod tym kątem, zaliczając kolejne szkolenia, aby warsztat moich umiejętności mógł się poszerzać. Jeśli podoba ci się sposób, w jaki piszę, odezwij się do mnie, to nawiążemy współpracę.

Współpraca: [email protected]

Dodano: 05.05.2020