Witaj,
Gościu!

Tatuowanie rysunków swoich dzieci

Znane i popularne są przypadki, gdzie rodzice tatuują sobie portrety, imiona oraz daty narodzin swoich dzieci. Uważam, że jest to bardzo fajny pomysł na upamiętnienie pięknej chwili w życiu, jakim bez wątpienia jest przyjście na świat swojego potomka. Powoli zaczyna rodzić się trend, który idzie o krok dalej, ponieważ polega tym, że rodzice przerabiają na tatuaż rysunki wykonane przez ich dzieci. Na pierwszy rzut oka można powiedzieć, że to nieudana dziara, ale nic bardziej omylnego, taki zamysł był od samego początku. Tego typu tatuaże stają się coraz bardziej popularne w Stanach, ale myślę, że w niedługim czasie mogą pojawić się również w Polsce. Zapraszam do zapoznania się z tematem.

Tatuaż rysunek dziecka

Wspomniane wcześniej portrety oraz imiona dzieci owszem są fajnym sposobem na pokazanie miłości, lecz trzeba powiedzieć sobie jasno, powoli stają się oklepane. Ludzie mają to do siebie, że lubią mieć coś innego od całej reszty i tu z pomocą przychodzą dziecięce rysunki. Jeżeli chodzi o ich tematykę, to tak jak wyobraźnia dziecka są nie do uchwycenia w jednolite ramy. Może to być na przykład obraz mamy bawiącej się z dzieckiem na dworze z podpisem „Kocham mamę”. Proste, ale prawdziwe i przede wszystkim bardzo miłe.

Tatuaż rysunek dziecka 2

Myślę, że każdy, kto ma dziecko, doskonale zdaje sobie sprawę z tego, ile przeróżnych rysunków może wyjść spod jego ręki. Dzieci mają to do siebie, że postrzegają otaczający ich świat w całkiem inny sposób, niż opiekujący się nimi dorośli. To jest w tym wszystkim najlepsze i radość, która towarzyszy temu, jak przelewają swoje dziecięce myśli na kartkę przy pomocy kolorowych kredek. Przeglądając niektóre projekty w tej konwencji, czasem nie wiedziałem, na co patrzę, ale to w niczym nie przeszkadza, bo tu chodzi o emocje, a nie o zgarnięcie pierwszego miejsca na konkursie tatuażu.

Tatuaż rysunek dziecka 3

Nie mam zielonego pojęcia, kto jako pierwszy wpadł na pomysł wytatuowania rysunku zrobionego przez swoje dziecko, ale zapoczątkowało to modę, którą z czystym sumieniem mogę nazwać czymś pozytywnym. Dzieci tworzą dla swoich rodziców laurki na różne okazje, a taki tatuaż może być laurką w drugą stronę. Syn lub córka z pewnością ucieszy się na widok tego, że ich obrazek wylądował na skórze taty, bądź mamy. Nie ma co się oszukiwać, małe dziecko na pewno nie zrozumie w tamtym momencie, co tak właściwie zaszło, lecz po latach, gdy już będzie dorosłe, wspominać będzie dzieciństwo między innymi pod kątem tatuażów zrobionych przez rodziców. Gdyby mnie to spotkało, byłbym bardzo wdzięczny, za taki nazwijmy to prezent i nie omieszkałbym chwalić się tym przy każdej możliwej okazji. Jest to urocze i mega miłe i jestem pewien, że spojrzycie na to w ten sam sposób.

Tatuaż rysunek dziecka 3

To, co zaraz napiszę, może być sporym nadużyciem, ale myślę, że dzieciaki stworzyły nowy, unikalny nurt w sztuce tatuażu. Jest to niebanalne i mam nadzieję, że szybko ta moda nie minie, ponieważ jest to świetna pamiątka dla rodzica i jego dziecka. Wystarczy wyobrazić sobie sytuację, kiedy po wielu latach spotykasz się ze swoim już dorosłym dzieckiem i przypominacie sobie o dawnych czasach, patrząc przy tym na tatuaż, który jest odzwierciedleniem beztroskich lat, które niestety już nigdy nie wrócą. Tak jak pisałem wcześniej to idealna miłosna laurka od rodzica dla jego dziecka.

O autorze
macur14

macur14

Tatuaże to moja pasja, którą pielęgnuję każdego dnia. W tym temacie siedzę już od paru dobrych lat i ciągle czuję głód zdobywania nowej wiedzy, którą później z chęcią dzielę się z innymi. Najlepszym przykładem będzie tutaj niniejszy blog, którego mam przyjemność prowadzić i forum, którego jestem moderatorem. W licznych postach i komentarzach na Dziarowni służę pomocą i odpowiadam na pytania związane ze sztuką tatuażu.

Na co dzień natomiast jestem copywritterem, a w swoich tekstach poruszam rozmaite tematy. Stale rozwijam się pod tym kątem, zaliczając kolejne szkolenia, aby warsztat moich umiejętności mógł się poszerzać. Jeśli podoba ci się sposób, w jaki piszę, odezwij się do mnie, to nawiążemy współpracę.

Współpraca: [email protected]

Dodano: 29.11.2019