Witaj,
Gościu!

Tatuowanie wewnętrznej strony dłoni, jak to wygląda?

Tatuaże wykonywane po wewnętrznej stronie dłoni nie są zbyt częstym widokiem. Nie dzieje się tak bez przyczyny, albowiem miejsce to jest dość niewdzięczne jeżeli chodzi o tatuowanie i o trwałość wzoru. Wielu tatuażystów odmawia zrobienia takiej dziary, co spowodowane jest zazwyczaj tym, że ich żywotność jest bardzo słaba, a sam wzór w niedalekiej przyszłości wymaga nanoszenia poprawek. Innym powodem jest poziom trudności tatuowania po wewnętrznej stronie, ponieważ skóra jest zgoła inna i cięższa do obróbki tuszem. Nie każdy tatuator, nawet ten z wieloletnim doświadczeniem wykona poprawnie tatuaż o czym przekonacie się czytając ten artykuł.

tatuaż na dłoni

Problemy tatuażu na wewnętrznej stronie dłoni

Zacznijmy od tego, że skóra po wewnętrznej stronie dłoni jest o wiele bardziej zrogowaciała i twarda niż w innych partiach ciała, co jak się okazuje, ma ogromny wpływ na implementację tuszu. Aby tatuaż miał jakikolwiek sens, należy go wprowadzić pod skórę więcej niż jeden raz, co wiąże się z paroma wizytami u tatuażysty. Chyba że dana osoba ma niezniszczone i miękkie dłonie, wtedy tusz dostaje się pod skórę o wiele lepiej. Oprócz tego naskórek na dłoniach charakteryzuje się szybszą regeneracją, co przekłada się na szybsze blaknięcie wzorów. Oczywiste jest również to, że dłońmi wykonujemy większość czynności w trakcie dnia, co znacznie utrudnia proces gojenia, przez co tatuaż może zostać uszkodzony. Ten aspekt łączy się jeszcze ze ścieralnością wzoru, która nie na da się ukryć, jest na wysokim poziomie. Osoby, które wykonują pracę fizyczną, tym bardziej powinny rozważyć nabywania takiej dziary.

Warto przeczytać: Czy tatuażysta może odświeżyć stary tatuaż (ten sam wzór)?

tatuaż oko na dłoni

Prosty wzór tatuażu i duży ból

Kolejna sprawa to dobór wzoru. Nie każdy projekt może być zrealizowany na wewnętrznej stronie dłoni. Tatuaże bogate w szczegóły, w dodatku z cieniowaniem raczej odpadają, bo po prostu nie wyjdą poprawnie. Jeśli ktoś się uprze, że chce mimo wszystko wytatuować to miejsce, najlepiej wybrać wzór składający się z grubych, czarnych i wyraźnych konturów, które przetrwają, chociaż jakiś czas. Co ciekawe metoda dotwork pozwala na tworzenie trwalszych tatuaży.

Trzeba wspomnieć także o bólu, bo ten jest tutaj honorowym gościem. Tatuażysta musi wbijać igłę głębiej niż zwykle, bo skóra po wewnętrznej stronie dłoni jest gruba i tak jak wspomniałem podatna na regenerację. Z tych powodów tusz musi zostać wprowadzony jak najgłębiej, żeby tatuaż mógł się utrzymać. Dodatkowo dłonie są mocno unerwione, a jak wiadomo tatuowanie w takich miejscach, nie należy do najbardziej przyjemnych doświadczeń.

Warto przeczytać: Czy zrobienie tatuażu jest bolesne?

tatuaż oko na dłoni diabeł

Test umiejętności dla tatuażysty

Napisałem wcześniej, że tatuaże po tej stronie dłoni wymagają od tatuażysty wiedzy i umiejętności. W 8 sezonie programu telewizyjnego „Ink Master”, uczestnicy, czyli oczywiście tatuatorzy, jako jedno z zadań mieli zrobienie tatuażu na wewnętrznej stronie dłoni. Jak widać nawet dla doświadczonych wyjadaczy, jest to traktowane jako sprawdzian możliwości.

Warto przeczytać: Czy tatuowanie jest trudne do nauczenia?

O autorze
macur14

macur14

Tatuaże to moja pasja, którą pielęgnuję każdego dnia. W tym temacie siedzę już od paru dobrych lat i ciągle czuję głód zdobywania nowej wiedzy, którą później z chęcią dzielę się z innymi. Najlepszym przykładem będzie tutaj niniejszy blog, którego mam przyjemność prowadzić i forum, którego jestem moderatorem. W licznych postach i komentarzach na Dziarowni służę pomocą i odpowiadam na pytania związane ze sztuką tatuażu.

Na co dzień natomiast jestem copywritterem, a w swoich tekstach poruszam rozmaite tematy. Stale rozwijam się pod tym kątem, zaliczając kolejne szkolenia, aby warsztat moich umiejętności mógł się poszerzać. Jeśli podoba ci się sposób, w jaki piszę, odezwij się do mnie, to nawiążemy współpracę.

Współpraca: [email protected]

Dodano: 15.07.2020