Witaj,
Gościu!

Gangsterskie tatuaże w grze Grand Theft Auto San Andreas

Myślę, że miłośnikom gier nie trzeba przedstawiać odsłony GTA, która nosi nazwę San Andreas. Przez wielu uznawana jest za najlepszą odsłonę całego cyklu i choć sam przechodziłem ją kilkanaście razy, to najbardziej lubię to, co twórcą udało się osiągnąć przy okazji Grand Theft Auto IV. Niemniej w pełni rozumiem, z jakich względów San Andreas cieszy się tak dużą sympatią wśród graczy. Rockstars Games stworzyło ogromny świat, wypełniony wieloma aktywnościami i świetną fabułą. Poczynili ogromny przeskok względem poprzedniej części Vice City, wyprzedzając niejako całą branżę, dodając do gry elementy typowe dla gatunku RPG.

tatuaże gta

Historia chłopaka z getta

Wcielamy się w Carla Jhonsona, który po długiej nieobecności w swoim rodzinnym mieście wraca na pogrzeb matki. Jego brat jest przywódcą ulicznego gangu Groove Street Families, którego reputacja w mieście zaczyna od jakiegoś czasu, nie należy do najlepszych. Zadanie gracza to przywrócić dawną świetność gangowi, ale to tylko początek opowieści, która będzie toczyć się w trzech dużych miastach i na ich peryferiach. Wspomniałem o tym, że w grze zaimplementowano mechaniki RPG, dlatego też głównego bohatera gry CJ’a można modyfikować na wiele różnych sposobów. Oprócz zmiany ubrań, fryzury i muskulatury można pokryć ciało tatuażami. W grze rozmieszczono kilka salonów tatuażu, wystarczy się do nich udać, by w szybki sposób zmienić wygląd postaci. Wzory w dużej części odnoszą się do ulicznego gangu, któremu przewodzi CJ wraz z Bratem. Widać, że twórcy chcieli być zgodni z rzeczywistością, ponieważ w normalnym życiu tacy przestępcy stawiają głównie na tatuaże pokazujące ich lojalność i przynależność do danego ugrupowania. Rockstars Games inspirowało się tu okrytymi złą sławą gangami z Los Angeles, czyli Cribs i Bloods.

Warto przeczytać: Tatuaże w grach z serii Saints Row

tatuaże w gta v

Rozbudowanie pomysłów w kolejnej części GTA

W ostatniej części serii, czyli GTA V wrócono do możliwości tatuowania głównych bohaterów, których pierwszy raz w historii jest trzech. Różnią się od siebie charakterem, wyglądem i wywodzą się z całkowicie odmiennych środowisk, przez co dostępne wzory tatuaży różnią się od siebie i są dostosowane do poszczególnych postaci. Przy piątce studio wprowadziło rozbudowany tryb multiplayer, który do dziś cieszy się ogromną popularnością. W tym trybie możliwości customizacji postaci zostały jeszcze bardziej poszerzone i tyczy się to również tatuaży.

Obie gry stale wspierane są przez scenę moderską, która dostarcza wielu ciekawych modyfikacji. Można zaadaptować do gry tatuaże znanych amerykańskich raperów, wśród których znaleźć można np. te noszone na skórze przez 50 centa lub Snoop Dogga. Są również inne wzory, które są bardziej rozbudowane niż to, co przygotowali dla graczy twórcy, wystarczy trochę poszukać, by znaleźć coś odpowiedniego dla siebie.

Warto przeczytać: Tatuaże w grach z serii Yakuza

O autorze
macur14

macur14

Tatuaże to moja pasja, którą pielęgnuję każdego dnia. W tym temacie siedzę już od paru dobrych lat i ciągle czuję głód zdobywania nowej wiedzy, którą później z chęcią dzielę się z innymi. Najlepszym przykładem będzie tutaj niniejszy blog, którego mam przyjemność prowadzić i forum, którego jestem moderatorem. W licznych postach i komentarzach na Dziarowni służę pomocą i odpowiadam na pytania związane ze sztuką tatuażu.

Na co dzień natomiast jestem copywritterem, a w swoich tekstach poruszam rozmaite tematy. Stale rozwijam się pod tym kątem, zaliczając kolejne szkolenia, aby warsztat moich umiejętności mógł się poszerzać. Jeśli podoba ci się sposób, w jaki piszę, odezwij się do mnie, to nawiążemy współpracę.

Współpraca: [email protected]

Dodano: 09.05.2020
Tagi: Tatuaże w grach