Witaj,
Gościu!

Tatuaże krasnoludów i elfów w grze Dragon Age Początek

Dragon Age Początek to pierwsza część świetnie przyjętej gry z gatunku RPG, która w następnych latach doczekała się dwóch kontynuacji. Nie ukrywam, że tego typu gry trafiają do mnie najbardziej, niemniej jednak w tym przypadku przeszkadzał mi system walki. Przymknąłem na niego oko, żeby móc cieszyć się znakomitą fabułą i nie żałuję, bo mogę teraz napisać coś o tatuażach, które w tej grze pojawiają się w różnych kontekstach.

tatuaże krasnoludów

Tatuaż oznaką wykluczenia ze społeczeństwa

W Serii Dragon Age spotkamy wiele postaci z widocznymi tatuażami. Możemy nawet sami wybrać konkretny wzór w panelu tworzenia swojego bohatera na początku gry. Pełnią one głównie formę dekoracji ciała, lecz jeden przypadek zdaje się nie potwierdzać tej reguły. Chodzi tutaj o tatuaż, wykonywany pod przymusem przedstawicielom rasy krasnoludów. W ich społeczeństwie funkcjonuje system kastowy i krasnoludy, które nie posiadają przynależności, otrzymują tatuaż, będąc tym samym skazanym na parszywy los. Tę sytuację można przyrównać do tego, co od zarania dziejów ma miejsce w Indiach. Nawet dzisiaj są tam ludzie określani mianem „Nietykalnych”, których pozostali Hindusi traktują jako nieczystych. Zajmują się rzeczami, którymi nikt inny by się nie zajął.

Być naznaczonym takim tatuażem w świecie Dragon Age jest równoznaczne z wylądowaniem na ulicy, zajmowaniem się żebractwem lub wstąpieniem na drogę przestępstwa. Pozostałe kasty nie chcą mieć nic wspólnego z bezkastowymi, odcinając się od nich całkowicie. Wybór bohatera, który jest bezkastowym krasnoludem, ma wpływ na początek naszej przygody oraz to, w jaki sposób będą nas postrzegać inne postacie w dalszych etapach gry. Od nas zależy, jak poprowadzimy rozgrywkę, w końcu to rasowy RPG, do którego jedno podejście, aby poznać wszystkie dostępne wątki, zdecydowanie nie wystarczy. Sam nie jestem wielkim fanem tej serii, ale uwielbiam gatunek RPG, przez co nie mogłem przejść obok niej obojętnie.

Warto przeczytać: Tatuaże w grze Assassin's Creed Valhalla

tatuaże dragon age

Tatuaże potwierdzeniem dorosłości lub więzów plemiennych

W tej serii tatuaże zauważyć można jeszcze u innych ras, lecz ich wydźwięk jest zgoła inny. Wśród Elfów tatuowanie twarzy powiązane jest z wierzeniami. Ich tatuaże odnoszą się do poszczególnych bóstw np. bogini łowiectwa. Wykonywane były w momencie osiągnięcia przez Elfy pełnoletności. Widać tu inspirację kulturami starożytnych plemion, które postępowały w identyczny sposób. Nawet rytuały z tym związane są podobne bowiem Elfy proces tatuowania, poprzedzały oczyszczaniem ciała i umysłu oraz medytacją. Jeśli chodzi o przedstawicieli rasy ludzkiej w tym uniwersum, to tatuaże są rzadkością, aczkolwiek się zdarzają. Dotyczy to głównie marynarzy z Rivain i plemienia Chasind Wilder, które poprzez tatuaże wyraża swoje pochodzenie.

O autorze
macur14

macur14

Tatuaże to moja pasja, którą pielęgnuję każdego dnia. W tym temacie siedzę już od paru dobrych lat i ciągle czuję głód zdobywania nowej wiedzy, którą później z chęcią dzielę się z innymi. Najlepszym przykładem będzie tutaj niniejszy blog, którego mam przyjemność prowadzić i forum, którego jestem moderatorem. W licznych postach i komentarzach na Dziarowni służę pomocą i odpowiadam na pytania związane ze sztuką tatuażu.

Na co dzień natomiast jestem copywritterem, a w swoich tekstach poruszam rozmaite tematy. Stale rozwijam się pod tym kątem, zaliczając kolejne szkolenia, aby warsztat moich umiejętności mógł się poszerzać. Jeśli podoba ci się sposób, w jaki piszę, odezwij się do mnie, to nawiążemy współpracę.

Współpraca: [email protected]

Dodano: 25.08.2020
Tagi: Tatuaże w grach