Witaj,
Gościu!

Artykuły

Czy tatuaże muszą mieć znaczenie?

Nie tylko w Polsce, ale również na całym świecie ludzi można podzielić na dwie grupy odbiorców tatuaży. Pierwsza z nich jest absolutnie przekonana o tym, że musi on posiadać głębsze znaczenie i nie przyjmują do wiadomości tego, że można go zrobić tylko i wyłącznie dla własnej frajdy. Z kolei w drugiej grupie znajdują się ludzie, którzy patrzą na tatuaże jak na ozdobę, nie zamykają się w ciasnych ramach, w których jedyną właściwą drogą jest to, żeby tatuaż niósł ze sobą ukryty przekaz. Skoro jest tak duże poróżnienie w tym temacie, wypadałoby zadać sobie pytanie, czy tatuaże faktycznie powinny mieć jakieś większe znaczenie? Moim zdaniem niekoniecznie i swój punkt widzenia postaram się przedstawić w niniejszym artykule, dlatego też zapraszam do dalszego czytania.

Znaczenie tatuażu orła

Tak jak królem zwierząt na ziemi jest bezsprzecznie lew, tak w przestworzach koronę nosi orzeł. Orła można śmiało nazwać pięknym drapieżnikiem, który latając ponad naszymi głowami, nie ma sobie równych. To dumne zwierzę rządzi niepodzielnie niebem od wieków i przez ten czas nadano mu wiele różnych znaczeń, których dekonstrukcję postawiłem przygotować dla was w tym artykule.

Rozprawa o patriotycznych tatuażach

Opinia co do kwestii patriotycznych tatuaży wydaje się podzielona w naszym społeczeństwie. Myślę, że zdecydowana większość uważa, że patriotyzmu nie można sprowadzać do tatuowanych wzorów na skórze, dla nich to przekroczenie granicy dobrego smaku. Tacy ludzie mówią o miłości do ojczyzny, którą nie trzeba emanować na wszystkie strony i w ich mniemaniu osoby, które decydują się na patriotyczną dziarę, robią to wyłącznie na pokaz, bo jest to akurat modne, a nie idzie za tym nic głębszego. Wielu przypadkach zapewne będą mieli rację, ale krzywdzące jest mierzenie wszystkich jedną miarą. W opozycji do nich stoją ludzie, którzy nie widzą nic złego w takiej praktyce, niekoniecznie muszą sami tatuować sobie prace o patriotycznej tematyce, ale nie krytykują tych, którzy tak robią. Doskonale zdaję sobie sprawę z tego, że wiele osób wybiera taki tatuaż właśnie ze względu na ich wzrastającą popularność, lecz cała masa ludzi robi to, aby pokazać swoja więź z ojczyzną, niekoniecznie chcąc chwalić się tym każdemu dookoła. Być może według nich jest to najlepsza forma na pokazanie, że jest się dumnym Polakiem, bo przecież tatuaż to pamiątka na całe życie, tak jak przez całe życie będą Polakami. Sztuka tatuażu daje możliwość na uzewnętrznienie swojej osobowości tego, w co wierzymy, naszych zainteresowań i moim zdaniem jest tutaj również miejsce na patriotyczne wzory i nie popieram szufladkowania ludzi przez pryzmat tego, co mają wytatuowane na swoim ciele.

Dlaczego ludzie robią sobie tatuaże

Wiedza - 08.11.2019

Analizując historię tatuaży, można śmiało stwierdzić, że nie miały one łatwych początków. Gdy w 1800 roku pojawiły się po raz pierwszy, kojarzono je tylko i wyłącznie z przestępczością lub dewiacją. Musiało upłynąć wiele lat, żeby w świadomości ludzi nastąpiła zmiana poglądów na ich temat i tak dzisiaj, coraz więcej osób decyduje się na taką formę modyfikacji swojego ciała. Według jednego szacunku, 38 procent dorosłych w wieku od 18 do 29 lat posiada przynajmniej jeden tatuaż.

Znaczenie tatuażu zegar

Zegar to niewątpliwie interesujące narzędzie, które kształtuje sposób, w jaki doświadczamy i postrzegamy czas, który wpływa bezpośrednio na otaczający nas świat. Nauczyliśmy się go mierzyć z doskonałą precyzją, traktując go jako coś cennego, coś, co można zarówno poświęcić, jak i również zaoszczędzić. Poznanie zegara i jego umiejętność mierzenia, wyświetlania i rejestrowania czasu dla człowieka jest wyjątkową dziedziną ludzkich doświadczeń. Zegar w pewien sposób pozwolił nam ujarzmić czas i złapać go w określone ramy, z których nie potrafi się wyrwać (a przynajmniej tak nam się wydaje). W sztuce tatuażu motyw zegara i upływającego czasu jest nadzwyczaj popularny i wielu ludzi ochoczo umieszcza go na swojej skórze. W niniejszym artykule postaram się zagłębić w jego tajniki i obnażyć przed wami jego znaczenie.

Znaczenie tatuażu lwa

Faktem jest, że ludzie lubią umieszczać wizerunki zwierząt na swoim ciele. Myślę, że większość z nich śmiało może zostać wykorzystana do stworzenia tatuażu, lecz trzeba pamiętać o jednej istotnej rzeczy. Niekwestionowanym królem w świecie przyrody od zawsze był lew i to on prawdopodobnie był jednym z pierwszych zwierząt, które zostały sportretowane przez człowieka (15 000 lat temu!). Trzeba przyznać, że lew przeszedł długą drogę z kamiennych jaskiń naszych przodków do tatuaży na naszej skórze i mimo upływu tysiącleci, jest on dla ludzi wciąż tak samo inspirujący. Chciałbym zagłębić się w jego symbolikę i przeanalizować to, jakie było nadawane mu znaczenie na przestrzeni tych wszystkich lat, pokazując tym samym, jak należy interpretować tatuaże z lwami.

Największa na świecie kolekcja wytatuowanej ludzkiej skóry

Ciekawostki - 10.09.2019

Dla wielu ludzi kolekcjonowanie ludzkiej skóry w swoim domu może wydawać się dość ekscentrycznym zajęciem. Jednakże z tym poglądem nie zgodziłby się Fukushi Masaichi (1878 - 1956), japoński patolog, którego pasją było zbieranie informacji na temat Irezumi, czyli japońskiej sztuki tatuażu, często łączonej z tamtejszą mafią, zwaną Yakuzą.

Znaczenie tatuażu wilka

Wilk w dniu dzisiejszym jest jednym z najchętniej wybieranych zwierząt, jeżeli chodzi o świat tatuażu, a przynajmniej tak jest w naszym kraju. Prezentowany może być w różnorodnych wariantach, z których każdy jest ciekawy na swój sposób. W niniejszym artykule odpowiemy na pytanie, dlaczego ludzie tak często sięgają po ten motyw i przede wszystkim, jakie przesłanie niesie ze sobą wizerunek wilka uwieczniany na skórze.

Najlepsi tatuażyści z Ukrainy cz. 4

Artyści tatuażu - 13.06.2019

Czy bylibyście skłonni określić tatuaż mianem sztuki? Jeśli nie, to dziś z pewnością zmienicie zdanie, bo w tym artykule opowiemy Wam o najlepszych tatuażystach z Ukrainy (część IV), których talent i wyobraźnia czyni ich prawdziwymi artystami – nie gorszymi od malarzy ani kompozytorów, a niektóre dziary ich autorstwa można by bez wyrzutów sumienia umieścić w Muzeum Tatuażu.